Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érettségivel vagy hogy?

Érettségivel vagy hogy?

Figyelt kérdés
Ma voltam a toborzó irodában és mondták, hogy a helyemben leraknák az éretségit (11-es vagyok most buktam meg életemvől elösször matekból. De félek hogyha most tovabb is mennék 12-be nem tudnák le érettségizni) . Szerintettek vágjak bele így jelentkezzek vagy szenvedjek még az iskola padban ?

2014. nov. 27. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Még érettségivel sem mész sokra, nemhogy anélkül! Én is buktam matekból, tudom milyen érzés. Ma már alap dolog az érettségi, úgyhogy mindenképp menj vissza a suliba! Sikerülni fog!
2014. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek: ha nem tudsz matekból egy kettes érettségit produkálni nincs helyed a hadseregben.


Én elég hülye voltam matekból, soha nem tanultam rá, szenvedés volt minden óra, de egy kettest-hármast simán össze lehet hozni függvénytáblával és egy kis gondolkodással.


Ha tényleg az az álmod hogy a hadseregbe menj akkor küzdj érte: ülj le a seggedre és gyakorolj, menni fog!

2014. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hidd el le tudsz érettségizni matekból. Ma egy érettségi nem nagy mutatvány.
2014. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy mitcsináljak, mert ha bele gondolsz érettségi nem tükröz valódi tudást, semmit csak hogy 4-5 évig jártál egy suliba. ( legalábbis szerintem). Meg azt semtudom, hogy a rendfokozatokat miért iskolai végzettséghez kötik.? Meg minden egyébb mást. De most komolyan gondolkodoban vagyok mert azt mondták 8ált.-al nem leszek senki sem ( kérdem én miért?) de viszont belegondolok hogy 1,5 évet ülök még egy padban úgy hogy a végén lehet megsem lesz az amiért ott ültem 5 évet.
2014. nov. 28. 06:54
 5/9 BlackSword ***** válasza:
Menj vissza mindenféleképpen... Ártani nem árt, és ha okosabb nem is leszel, a bértáblán azért számítani fog...
2014. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyit tükrözne az érettségi, akkor neked is csont nélkül meglenne, és nem buktál volna meg. A bukás és a nem bukás között nem az a különbség, hogy mennyit jártál iskolába, hanem hogy tudod-e kettesre az anyagot.

Tanulj még, és érettségizz le. Ma már a hadseregben is képzett emberekre van szükség, és te is rosszul fogod érezni magad, ha a beosztottaid mind képzettebbek lennének nálad.

2014. nov. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az érettségi azért tükröz valamit: képes vagy annyira logikusan gondolkodni, hogy megcsináld a matekot, képes vagy három egyenes mondatot leírni a magyarhoz, tisztában vagy az alapvető történelmi fogalmakkal, beszélsz valami nyelvet stb..


Hidd el nem egy egetrengető szint az érettségi, én támogatom, hogy ne legyen a hadseregben olyan akinek nincs.

2014. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem hagytam abba a sulit még most is ugyan úgy járok csak tegnap voltam toborzóirodába érdeklődni a dolgokról és hát ott is mondták, hogy ők a helyemben leraknák az érettségit.
2014. nov. 28. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:

A 8 általános és az érettségi között nem lesz különbség rendfokozatban, mindenképpen közkatona leszel az alapkik után.


Pusztán annyi a különbség, hogy érettségivel van lehetőséged az előmenetelre, 8 általánossal nem igazán, legfeljebb tisztes lehet, de altiszt már nem.

2014. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!