Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van olyan tulajdonsága a...

Van olyan tulajdonsága a honvédségnek, ami felülmúlja a román vagy a szlovák "hadsereget"?

Figyelt kérdés

2014. dec. 5. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szlovák hadsereget létszámban mindenképpen.
2014. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Légierő. A 14 modern Gripen felülmúlja a szlovákok kb 3-4 darab felszállni képes Mig-29-esét. Sőt szerintem még a románok 30 darab Mig-21 Lancerét is. Hogy abból mennyi röpképes nem tudom, de a minap olvastam valahol, hogy a szlovákoknak 3-4 bevethető Migje van.
2014. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A légierő és a különleges alakulatban mindenkép jobbak vagyunk
2014. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az állomány jobban képzett mindkettőnél, a szlovákoknál többen vagyunk, a légierő sokkal erősebb mindkettőnél, az egyszerű román katonáknak talán még nálunk is gyengébb a felszerelése. A különleges alakulatok pedig magasan verik az összes környező országét.
2014. dec. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Huh, én meg már azthittem, hogy a légierőn kívül a románok mindenben jobbak nálunk. Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 6. 16:31
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem te is érezted hogy nem valami jó kérdést tettél fel :P Természetesen a magyar katonák nagyon jók, nem véletlenül nyertük meg 5ször egyhuzamban azt az amerikai versenyt ami katonáknak szólt, és rengeteg ilyen kis apróság van amit a magyarok megnyernek, tudományok, művészetek, sportok terén, és ezt szépen csöndben szerényen. Pont ezért vannak úgy kiakadva az olyan gyerek népek mint pl Szlovákia mert erőt akarnak fitogtatni, az soha sem volt kérdés hogy ki nyerne, természetesen Mo, de mi egy ősi nép vagyunk, ők meg egy fiatal kis erőfitogtató gyűlölködő nemzet, egyszerűen nem kell arra időt vesztegetni hogy azon gondolkozzunk hogy ki nyerne meg ki az erősebb mert a magyaroknak természetesen jóval több előnyük van, sőt ami nekik az erősségük, azt az ötletet is többnyire tőlünk lopták. Ezt nem elfogultan mondom, ez tény, sajnos. A románok megint egy külön kategória. Szerintem kimondottan viccesek, maximum népszaporulatban tudnak lekörözni, ha bagzanak mint a nyulak, de a románok legalább nem olyan gyűlölködőek mint a szlovákok, a románok csak magukat adják, ha nem tetszik ahogy viselkednek attól még nem kell lecigányozni őket.

De most gondolj már bele: ha valóban háború lenne vagy ilyen értelmetlen versenyt csinálnánk: Magyarországnak ott van Lengyelország, és mivel Lengyeloban élek tapasztalatból tudom hogy mennyire szeretnek minket, egy szó nélkül kiállnak mellettünk, az ősi kapocs miatt, a másik ilyen nagy bajtárs lehetne Albánia, persze velük nem olyan szoros a kapocs mint a lengyelekkel, de ők is egy kimondottan tradicionális nép, lehet rájuk számítani, ha baj van, szóval sztem a magyaroknak semmi miatt nem kell aggódni, csak a kishitűség miatt, meg ha valaki leáll egy románnal vagy egy lenygyellel vitázni ilyen hülyeségek miatt. Egyértelmű hogy a magyarok vannak fölényben, ráadásul mindezt gyűlölet nélkül végig csináljuk, nem úgy mint a románok meg a szlovákok, összehasonlíthatatlan, annyira fölényben vagyunk, de sztem inkább a nyugodt szomszédi viszony kellene erősíteni nem az ellenségeskeskedést. Hiába loptak hazudtak csaltak meg mittomén, a románoknak is megvan a saját nézetük a dologról és van szívük, és ez a legfontosabb .. hogy a pozitív dolgokra koncentráljunk és ne arra hogy mit tettek rosszul. Sajnos a szlovákokról nem tudok ilyet mondani mert az tényleg hardcore amit ott csinálnak a magyarokkal =S Kicsi és fiatal ország, de már annyi bűnt elkövetett hogy azt mérni sem lehet. Érdekes hogy Szerbiát nem tetted hozzá a kérdésedhez, de sztem jó is, mert a szerbek sem "gonoszak", ők egy kicsit őrültek és az összes szomszédjukkal ilyenek, szóval nem kell személyes sértésnek venni ha egy szerb tesz vagy mond vmi negatívat. Az egyetlen probléma a szlovák "nemzet" a gyűlöletük és a saját kisebbségi komplexusuk vezet ilyen negatív dolgokhoz, de továbbra is azt mondom hogy nekünk, magyaroknak, ezeket nem érdemes felvenni.

2014. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ megy a zöldpacsi! :D

De szerintem a szlovákok és a románok egy kalap alá vehetők. A románok talán egy kicsit még magyargyűlölőbbek mint a szlovákok. Ha felmész a kruc.info-ra akkor majd meglátod, hogy nagyon sok magyarellenes atrocitás van abban az országban, a szlovákoknál is sok van, de a románoknál mégtöbb. Aztán meg ha belegondolunk, akkor a szlovákok félig-meddig a magyarok testvéreinek tekinthetők. Nagyon sok időt töltöttünk együtt, szinte már minden magyarban van egy kis tót vér. Nem védeni akarom őket, kb. ugyanannyira nem bírom őket mint a románokat, de ezek a tények elgondolkoztattak.

A szerbek hadseregéről pedig azt tudom, hogy ők jól képzettek, magas a harci moráljuk, és nagyon tapasztaltak is. A szerbek tönkre tudnák verni Mo.-ot. :D

Köszi a választ! :)

2014. dec. 8. 18:52
 8/10 anonim ***** válasza:
A szerbek a gerilla harcmodorban tapasztaltak nagyon, tehát védekezni nagyon tudnak, ha megtámadnának kicsit más technikára lenne szükségük.
2014. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a negatív tulajdonságai.
2014. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Sajnos azt kell mondjam , hogy a szlovákokkal kapcsolatban tévedtél. Nagyon is utáljék a magyarokat csak éppeni sunyi propagandával csinálják. Például hülyeségeket írnak rólunk a történelem könyveikbe aztán ezekből tanulnak a szlovákiai magyar gyerekek. Észre se veszed és hipp-hopp tót vagy pedig csak elhaladt melletted egy ünnepi menet amely az áltörténelmüket hirdeti. A seregünk lenyomná az övéket mert valahol részben az is magyarokból áll az pedig veszélyes számukra.
2015. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!