Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Minek kell a görögöknek...

Minek kell a görögöknek ekkora hadsereg?

Figyelt kérdés

Szárazföldi erő: 114 000 fő

1735 db német és amerikai gyártmányú harckocsi(Abrams, Leopard-2)

1901 db tüzérségi löveg

150 db helikopter

418 db vadászgép

Haditengerészet: 19 000 fő

Az adatokat a wikipédián láttam.

Most őszintén egy kb akkora országnak mint Magyarország minek ekkora haderő ? Ráadásul valódi veszély nem fenyegeti őket mivel a törökök szintén NATO tagok és nem állna érdekükben háborúzni egymással. A balkáni államok ellen meg jóval kisebb sereg is elég volna szerintem,de ő velük sem áll fent feszült helyzet.

És emellett tudjuk,hogy milyen rossz a gazdasági helyzetük. Ha nem költenének ennyit fegyverkezésre talán megoldódna a problémáik egy része.



2014. dec. 9. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sereg az kell mindig. Sajnos azt hisszük biztonságos a világ de bármikor megtámadhatnak. Görögöknél valószínűleg a fejlesztések és befektetések voltak rosszul felmérve. A támogatásokat nem jó helyre költötték. Viszont ha például a törököknek nem lett volna serege akkor úgy járnak mint magyarország elveszik az országukat és odaadják valakinek.
2014. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma gondoltam arra, mi lehet szegény bankizsákmányolt görögökkel!

És a haderőre is gondolván semmisnek hittem!

A haditechnika hamar elavul, de azért lehet ütőképes!

2014. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiért mindenki másnak. Hazájuk biztonsága miatt.
2014. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

"Most őszintén egy kb akkora országnak mint Magyarország minek ekkora haderő ?"

Biztos akkor vásárolták be, amikor még kilátásban volt, hogy eldurvul egy másik NATO országgal vívott mini háborújuk. :D

2014. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ifjú titánok nem értenék az utolsó választ: Görögország Törökországgal rendezett egy miniháborút Cipruson, azóta is fasírtban vannak a sziget miatt. Két Nato tagország, fasza kis szövetség :)) Szóval sosem rossz egy hadsereg a ház körül.
2014. dec. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!