Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti mit gondoltok, szükséges...

Ti mit gondoltok, szükséges volt a második világháború végén atombombát doni Japánra?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy a japánok nem adták volna meg magukat, ahogy azzal is, hogy tesztelni kellett élesben is a bombát. De valóban szükségszerű volt? Ráadásul civil lakosság ellen vetették be. Az én meglátásomban ez barbárság volt.

2014. dec. 10. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Előtte is pont ugyanazokkal a feltételekkel adták volna meg magukat mint utána. Semmi más célja nem volt a bombának, mint a Szovjetunió elrettentése.
2014. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez egyfajta bosszú lehetett a jenkik részéről.

Olyasmin, mint Drezda bombázása, ott is főleg a civilek haltak meg.


Az Egyesült Államok, mint jól működő "demokrácia" az egyetlen ország amelyik atomfegyvereket vettet be eddig.

Illetve az egyetlenegy demokrácia, amely vegyi fegyvereket vetett be szintén civilek ellen Vietnamban.Több generációt is megnyomorítottak ezzel.


Érdemes lenne ezen elgondolkodni.

2014. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%
Valóban emberibb lett volna ha a 200k Japán mellett meghal még 200k és kb ugyanennyi Amerikai is...Hiszen a szárazföldi invázióban kb ennyi halott lett volna.
2014. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

1945-ben májusban a németek feladták a harcot, ezzel Japán legnagyobb támogatója megszűnt. Ekkorra japánnak a legtöbb nagyobb tábornoka, jó pilótája, tapasztalt katonája már elesett. Nem tudták volna sokkal tovább kitartani. Az amcsik csupán egy tesztet akartak, hogy lássák milyen hatással van az emberekre a "csodafegyverük".


De ahogy mondani szokták, a történelmet a győztesek írják, és azóta sem minősítik hivatalosan háborús bűnnek.

2014. dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Hogy szükséges volt-e???

Egy biztos. Az amerikaiak Ivo-dzsima elfoglalásakor hatalmas veszteségeket szenvedtek, pedig az a japán anyaországhoz képest szánalmasan jelentéktelen volt. A Kamikázék és az egyéb öngyilkos akciók egyre erősödtek. A japán szigetek elleni közvetlen támadás esetén ezek az akciók még nagyobb veszteségeket okoztak volna az amerikaiaknak. (Egyes számítások szerint a 1000.000 és az 500.000 között lett volna csak az amerikai katonai veszteség) Az amerikaiak úgy döntöttek, hogy első és legfontosabb az amerikaiak élete, és ennek védelme érdekében bevetettek mindent. És mivel volt atombomba azt is.

Mellesleg tudni kel azt, hogy az atombomba valós pusztítóerejét és utólagos hatásait senki nem mérte fel. Még a háború utáni tesztrobbantásokon is okozott meglepetést az utóhatás.

Másokkal ellentétben a véleményem az, hogyha az USA nem dobja be az atombombát, akkor japán kapitulációja még jó darabig váratott volna magára.

És ha én egy parancsnok vagyok, akkor azt nézem, hogyan tudom megóvni a haderőt.

2014. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Bocsánat elírtam egy "0"-t a számított veszteség 100.000 és 500.000.
2014. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor vetették be valódi katonai célpontok ellen.

Ez olyan, mintha a tatai vagy a szolnoki bázis helyett lebombáznák mondjuk Budapestet.

2014. dec. 10. 22:19
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Hirosima az egyik legnagyobb hadipari komplexum volt japánban, tehát a bombázása ilyen szempontból nem igazán volt kérdéses. Nagaszakiról tudjuk, hogy egy "B" verzió volt.

Mellesleg továbbra is fenntartom: Ha én vagyok a parancsnok akkor első a katonáim élete...(akikkel megnyerem a háborút)

2014. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
A japánok éppúgy készek voltak békét kötni előtte is.
2014. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Ja sőtta éke kedvéért támadták meg Pearl-haarbort
2014. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!