Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Svájcra milyen hatással volt...

Svájcra milyen hatással volt a II. Világháború?

Figyelt kérdés
Igaz kimaradt belőle, de hogy viselte ezt pl a gazdasága ha a körülötte lévő államok háborúztak? És, hogy hatott a svájci emberekre? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 15. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bankok megvastagodtak, mert sokan odamentették a pénzüket. Egyébként szinte semmennyire. A svájciak rendkívül zárkózottak, mint minden hegyvidéki nép, és eléggé távolságtartóak is. Befogadták ugyan a menekülteket, de őket magukat nemigen érintette a háború.
2014. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%
Páran átmenekültek Svájcba a Harmadik Birodalomból, leginkább zsidó származású emberek. Többen segítettek is nekik, mint Dohnányi például.
2014. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kifejezetten jó hatással volt Svájc gazdaságára a háború , Svájc akkor indult el a felemelkedés útján.

A háborúban a nácik és a gazdag zsidók is Svájcba vitték a vagyonukat , ezeknek a pénzeknek az egy részét a svájciak egyszerűen eltették ( és befektették ).Régen Svájc mezőgazdasági ország volt , a középkorban katonáskodással foglalkoztak , kevés volt az ipar , nem voltak gazdagok.

Svájcban nem bombáztak , az üzemekben

( ahol kényszermunkások is dolgoztak ingyen ) hadianyagot termeltek és vitték Németországba.

A városok tele voltak titkosügynökökkel , akik szórták a pénzt , adták vették a híreket.Akinek volt pénze , az ide menekült és az életéért sok ember hajlandó volt fizetni.


A háború után szóba került Svájc háborús felelőssége , de Európa újjáépítéséhez pénz kellett , ehhez a tőke Svájcban volt , ők finanszírozták az újjáépítést , úgyhogy megúszták....

Befektettek az iparba és a turizmusba ( hegyek, sí ), a bankszektorba és jól meggazdagodtak....

Miután Európa újjáépült az összes adócsaló meg pénzmosó itt nyitott számlát , egészen a 2000- es évekig ragaszkodtak a banktitokhoz.....


2006- ban még arról vitáztak , hogy mi legyen azokkal az alvó számlákkal , amiken 50 éve nem volt mozgás , mert a tulajdonosokat megölték a 2. világháborúban ....

2014. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kereskedelmet is, hogyan tudták pl megoldani? A háborúzó országok szállítottak nekik? Vagy a távolabbról lévő országokból érkező árú, hogyan jutott át a háborúzó államokon át Svájcba?
2014. dec. 16. 10:46
 5/9 anonim ***** válasza:

".... de őket magukat nemigen érintette a háború."


Nem tudom, hogy a "nemigen"-be bele fér-e az, hogy

mivel az északi svájci-német határ elég kanyargós és a bunkó amerikai bombázópilóták 1-2 svájci települést is megszórtak 1944-45-ben bombákkal - mert felülről nem tudták eldönteni hol is húzódik a határ - és lett néhány svájci áldozat is ?

2014. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Svájc igen komolyan kereskedett a háborúzó felekkel. A németek elsődleges partnerek voltak, azonban lehetősége volt a szövetséges országok által gyártott áruk beszerzésére is.

Kb. 1943-ig -hangoztatták ugyan, hogy nem tesznek kivételt - azonban adtak bizonyos "előnyöket" a németeknek. (pl. a fegyverek amit nem saját maga gyártott, alapvetően német volt) Néha a szövetségesek tiltakoztak is, hogy a semlegesség nem annyira semleges, azonban kellőképpen féltek Hitlertől, aki burkoltan meg is fenyegette Svájcot, hogy megszállja, ha akadékoskodik.

1943 után a svájci politikusok megérezték az idő szavát és jó érzékkel vették észre, hogy Németországnak már kisebb gondja is nagyobb annál minthogy Svájccal háborúzzon. Ettől kezdve határozottabban kezdték akadájozni a német titkos akciókat és "gazdasági tevéenységet, és egyre határozottabban mertek kiállni a "semlegességért"

2014. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég jó hatással volt! Mivel nem volt háborúba,ezért nem kellett külömböző fegyverek fejlesztésére,vásárlására,készítésére költeni! Mivel akkoriban Sok zsidó menekült (tudjuk miért) Svájc befogadta őket! Sok ember oda menekült,de legfőbb kép gazdag emberek,mert féltek,hogy elveszik a vagyonukat! Persze mivel nem lépett be svájciak a II. Világháborúba,így szinte oda volt a legbiztonságosabb tenni a pénzt! Igaz pl Spanyolo. se lépett be,ők nem is akartak,de ők is-is alapon voltak! Mivel pl háború volt akkor lement az arany ára,és külömböző értékű cuccoknak is! Mivel a nagyhatalmak nem azzal foglalkoztak mennyi aranyuk legyen hanem mennyi Tankjuk! E tájt nem vettek olyan dolgokat,és így olcsóbban kellett eladni,amit Svájc olcsóbban be is szerzett! Nézzük meg pl a Tengeri csatát Briteknek az U-voltak (vagy milyen neve volt az akkori tengeralatjárúnak) Na szóval a Briteknek kellett a nyersanyag,és a brit hajókat lezúzták a német tengeraalattjárók! utána kanada hajóit is,és utána az amcsik hajóit is! Utána a tengeralatt járók ellen is kitaláltak több dolgot is,és még több hajót akart mind 1.ik ország,amíg közbe Svájcba menekültek a gazdag emberek,oda fektették be a gazdag politikusok a pénzüket! Akiket háború után kivégeztek,és nem kapták meg az utódok azt a pénzt,hanem az államnál maradt! Magyarul okosan kijátszottak amíg öli a sok hülye egymást addig ők szaporodtak vagyonba,és emberben is,és boldogan éldegéltek,és nevettek a sok bután miket csinál pár területért,amikor még a győsztes országnak se biztos h vissza megy az a pénz amit háborúba költenekxd
2015. jan. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Meggazdagodtak a sok náci aranyból.
2016. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
A háború annak a legjobb üzlet, aki kimarad belőle és szállít mindkét félnek.
2016. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!