Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Hadsereg, hadvezetés

A kérdés

Az öngyilkos sorkatonákról, mit tudsz?

Az 1980-as években terjedt az emberek közt ez a tőrténet.Szinte mindenki hallotta,mikor gyerek voltak. Eszerint volt egy fekete öves nagyon ügyes, nagy jövő előtt álló karatés srác akit a sorkatonaságnál a tőrténet szerint megőlték a társai egy feljebbvaló parancsára. Úgy állították be, hogy öngyílkosság volt, pedig a srác életrevaló, erős és tervekkel teli volt. A halála is elég bizarr. Állítólag valami szétmarta a gyomrát. Társai vallomása szerint hypos vizet ivot és kigrott a WC ablakon

Állítólag a fiú családja ősi ellensége volt egy ezredes családjának, nagyon útálták egymást és az ezredes valamiért úgy állt bosszút, hogy ugyannak a családnak mindhárom gyerekét megölette sorkatonai szolgálat ideje alatt. Sorban mentek a gyerek katonának és mind meghalt. Egyikről sem derült ki miért. Mind rejtélyes haláleset volt. Emlékszem annak idejében minden fiatal és a szüleik is rettegtek a sorkatonaságtól, mintha csatába kellene menni, úgy készítették fel a családok, az én anyukám is a testvéremet, amikor behívták. Mindenki találni akart kibúvót, hogy ne sorozzák be, mert minden fiatal rettegett. Ismered ezt a tőrténetet? Mi az igazság belőle? Később mi derült ki?

2015. márc. 13. 17:16  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
zoligyerek nevű felhasználó válasza:

"a tőrténet szerint megőlték a társai egy feljebbvaló parancsára"

Ez a része eléggé scifi.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont 2015. márc. 13. 17:23 Privát üzenet
Ez jó kis horrormese. D Ezt te hoztad össze? Én azt hallottam hogy örszolgálat alatt csecsemősírást hallott a baka, beszólt a parancsnoknak hogy megnézi, és mire a feljebbvalója is odaért, a sorkatonának át volt vágva a torka. Minket ezzel ijesztgettek annak idején.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont 2015. márc. 13. 18:04 Privát üzenet
Az túlzás hogy rettegett minden fiatal, szimplán senki nem akart elcseszni több évet/hónapot feleslegesen az életéből wc pucolással. Olyan tényleg lehetett, hogy valaki nem bírta a dolgokat, szívatták is, és öngyilkos lett, de az ilyesmi katonaságon kívül is mindennapos dolog.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/16Időpont 2015. márc. 13. 20:43 Privát üzenet
Ez egy nagy kamu történet, sajnos azóta is a társadalom elhiszi az ilyeneket. Sok embertől halottam ezt a sztorit régen de egy helyszín, évszám, név, és semmi nem volt.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/16Időpont 2015. márc. 28. 10:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Úgy rémlik valaki a rádióban hallotta. Lehet hogy nem pont így volt, pár dolog nem stimmel, mert hozzáköltenek emberek, de valami valóságalapja lehet. Valami igaz lehet belőle ? Nem tudom, ezt kérdem

A tőrténet magva, az hogy egy katonatiszt, aki magas rangban volt elintézte sorkatonák meggyílkolását, mert a családja ellensége volt az a család. Ez minden verzióban szerepelt. Így beugrik valami?

# 5/16Időpont 2015. márc. 28. 11:13 Privát üzenet

A sztori ami volt az be, de mondom nem volt igaz. Édesapám katonatiszt volt már a néphadseregben és emlékszem beszélgettünk erről. Aztán én is a honvédségbe kerültem és akkor is még mondták. 2004-ig volt ez a téma még volt sorkatonaság... Valóság alapja nincs.

Amúgy réges-régen volt egy bizottság ('90-es évek második felében) aki kivizsgált minden ilyen halál esetet visszamenőleg évtizedekig. Ha lett volna ilyen valóságban akkor arról legalább könyv vagy bizonyíték lenne...vagy legalább egy azóta idős ember aki ebbe benne volt az már elmondta volna...

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont 2015. márc. 28. 13:04 Privát üzenet
Hiányoznak a rövid mássalhangzók a billentyűzetedről?

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/16Időpont 2015. márc. 29. 15:45 Privát üzenet
Én is hallottam, nem tudom, van-e alapja. Katonaságról sok történet, anekdota keringett. Így van ez minden zárt világgal.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/16Időpont 2015. ápr. 20. 16:52 Privát üzenet

A '70-es években apám együtt volt katona egy sráccal, aki öngyilkosságot követett el, de túlélte.

Igazából csak le akart szerelni, kikészült idegileg. Tanulmányozta, hová kell lőnie, hogy megsérüljön és leszereljék, de ne essen komolyabb baja. Pisztollyal lőtte magát hasba.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/16Időpont 2015. ápr. 20. 17:41 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90

Egyetlen kérdésem van:

Hogyan tudna rávenni téged bárki is, hogy megölj valakit?

És ha erre megtalálod a választ, megkapod arra igaz-e a történet.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/16Időpont 2015. máj. 2. 16:59 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Eva Braun miért lett öngyilkos?
Ha valaki öngyilkos lesz és utoljára beszélt valakivel neten azt a személyt felkeresik?
Nem lett volna szebb, ha Hitler fegyverrel a kezében halt volna meg, és nem öngyilkos lett volna?
Miért lesz olyan sok amerikai veterán katona öngyilkos?
Észak és Dél Korea konfliktusából kitörhet harmadik világháború? Mert ha kifog törni, akkor esküszöm öngyilkos leszek?
A vallásos, öngyilkos terroristák (vagy hasonlók) hozzáférhetnek-e atombombához vagy vegyi fegyverekhez?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Hadsereg, hadvezetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!