Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az öngyilkos sorkatonákról,...

Az öngyilkos sorkatonákról, mit tudsz?

Figyelt kérdés

Az 1980-as években terjedt az emberek közt ez a tőrténet.Szinte mindenki hallotta,mikor gyerek voltak. Eszerint volt egy fekete öves nagyon ügyes, nagy jövő előtt álló karatés srác akit a sorkatonaságnál a tőrténet szerint megőlték a társai egy feljebbvaló parancsára. Úgy állították be, hogy öngyílkosság volt, pedig a srác életrevaló, erős és tervekkel teli volt. A halála is elég bizarr. Állítólag valami szétmarta a gyomrát. Társai vallomása szerint hypos vizet ivot és kigrott a WC ablakon


Állítólag a fiú családja ősi ellensége volt egy ezredes családjának, nagyon útálták egymást és az ezredes valamiért úgy állt bosszút, hogy ugyannak a családnak mindhárom gyerekét megölette sorkatonai szolgálat ideje alatt. Sorban mentek a gyerek katonának és mind meghalt. Egyikről sem derült ki miért. Mind rejtélyes haláleset volt. Emlékszem annak idejében minden fiatal és a szüleik is rettegtek a sorkatonaságtól, mintha csatába kellene menni, úgy készítették fel a családok, az én anyukám is a testvéremet, amikor behívták. Mindenki találni akart kibúvót, hogy ne sorozzák be, mert minden fiatal rettegett. Ismered ezt a tőrténetet? Mi az igazság belőle? Később mi derült ki?


2015. márc. 13. 17:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

"a tőrténet szerint megőlték a társai egy feljebbvaló parancsára"

Ez a része eléggé scifi.

2015. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
Ez jó kis horrormese. D Ezt te hoztad össze? Én azt hallottam hogy örszolgálat alatt csecsemősírást hallott a baka, beszólt a parancsnoknak hogy megnézi, és mire a feljebbvalója is odaért, a sorkatonának át volt vágva a torka. Minket ezzel ijesztgettek annak idején.
2015. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
62%
Az túlzás hogy rettegett minden fiatal, szimplán senki nem akart elcseszni több évet/hónapot feleslegesen az életéből wc pucolással. Olyan tényleg lehetett, hogy valaki nem bírta a dolgokat, szívatták is, és öngyilkos lett, de az ilyesmi katonaságon kívül is mindennapos dolog.
2015. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy nagy kamu történet, sajnos azóta is a társadalom elhiszi az ilyeneket. Sok embertől halottam ezt a sztorit régen de egy helyszín, évszám, név, és semmi nem volt.
2015. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Úgy rémlik valaki a rádióban hallotta. Lehet hogy nem pont így volt, pár dolog nem stimmel, mert hozzáköltenek emberek, de valami valóságalapja lehet. Valami igaz lehet belőle ? Nem tudom, ezt kérdem


A tőrténet magva, az hogy egy katonatiszt, aki magas rangban volt elintézte sorkatonák meggyílkolását, mert a családja ellensége volt az a család. Ez minden verzióban szerepelt. Így beugrik valami?

2015. márc. 28. 11:13
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

A sztori ami volt az be, de mondom nem volt igaz. Édesapám katonatiszt volt már a néphadseregben és emlékszem beszélgettünk erről. Aztán én is a honvédségbe kerültem és akkor is még mondták. 2004-ig volt ez a téma még volt sorkatonaság... Valóság alapja nincs.

Amúgy réges-régen volt egy bizottság ('90-es évek második felében) aki kivizsgált minden ilyen halál esetet visszamenőleg évtizedekig. Ha lett volna ilyen valóságban akkor arról legalább könyv vagy bizonyíték lenne...vagy legalább egy azóta idős ember aki ebbe benne volt az már elmondta volna...

2015. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Én is hallottam, nem tudom, van-e alapja. Katonaságról sok történet, anekdota keringett. Így van ez minden zárt világgal.
2015. ápr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

A '70-es években apám együtt volt katona egy sráccal, aki öngyilkosságot követett el, de túlélte.

Igazából csak le akart szerelni, kikészült idegileg. Tanulmányozta, hová kell lőnie, hogy megsérüljön és leszereljék, de ne essen komolyabb baja. Pisztollyal lőtte magát hasba.

2015. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Egyetlen kérdésem van:


Hogyan tudna rávenni téged bárki is, hogy megölj valakit?

És ha erre megtalálod a választ, megkapod arra igaz-e a történet.

2015. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

"A '70-es években apám együtt volt katona egy sráccal, aki öngyilkosságot követett el, de túlélte.Igazából csak le akart szerelni, kikészült idegileg. Tanulmányozta, hová kell lőnie, hogy megsérüljön és leszereljék, de ne essen komolyabb baja. Pisztollyal lőtte magát hasba."


Apád rendkívül gyenge anatómiából. Majd világosítsd fel, hogy hasba bárhová lő mindenképp életfontosságú szervet fog találni.

2015. máj. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!