Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a kevésbé megalázó...

Melyik a kevésbé megalázó kivégzési forma?

Figyelt kérdés

1. Kötél általi

2. Kés általi

3. Vonat általi


Nyilván a golyó általi lenne a legmegtiszteltetőbb, de tegyük fel, erre nincs lehetőség.



2015. márc. 14. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent pontosan a kés általi?

Hasba szúrás, torok elvágás, lefejezés?


És mit a vonat általi?

2015. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom írtó ciki.De az utóbbi kettőről nem hallottam,hogy valaha is alkalmazták volna őket a büntetésvégrehajtásban.
2015. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A kés általi egy szimpla szíven szúrás, a vonat általi pedig kb azt jelenti, hogy kikötözik a sínekre.
2015. márc. 14. 14:41
 4/17 A kérdező kommentje:

"De az utóbbi kettőről nem hallottam,hogy valaha is alkalmazták volna őket a büntetésvégrehajtásban."


Gondolj a western filmekre!

2015. márc. 14. 14:42
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Lehet,hogy valaki itt sok western filmet nézett??
2015. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Egyik se megalázó. A kötél általi ezek közül a legjobbnak szerintem. Én azt választanám, ha a saját kivégzésem lenne.
2015. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen a kötél volt a legmegalázóbb kivégzési mód, a köztörvényes bűnözőket és hazaárulókat akasztották.


Ezért is volt közbotrány, hogy az 1849-ben, Aradon kivégzett magyar tábornokok közül 9-et akasztottak és nem golyó általi halálra ítéltek, mint pl. Batthyány Lajost.


A felköttetést is lehet úgy intézni, hogy sokáig szenvedjen az ember, és elég csúnya látvány is.


1959-ben, a 18. életévét éppen betöltő Mansfeld Péter '56-os szabadságharcos hőst olyan kegyetlenül végezték ki, hogy 13 percig tartott, mire kiszenvedett.

2015. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A kés a legtisztább. Egy precíz szúrás, és a halál egy percen belül bekövetkezik. Egyetlen hátránya, hogy fájdalmas.


A kötélre visszatérve, a fulladásos halál az egyik legborzasztóbb. Gyerekkoromban egyszer közel voltam hozzá, de szerencsére túléltem. Nem kívánom senkinek azt az érzést.

2015. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Ha az akasztás jól van megtervezve, az illető csigolyája eltörik, ez azonnali öntudatvesztést és légzésbénulást okoz, ám a szívet nem állítja le. A szív megállásáig 10-20 perc kell, a halál közvetlen oka itt is fulladás, erre azonban már öntudatlan állapotban kerül sor. Viszont ehhez kb. 3< méter hosszú kötél kell.


Ezért szavaztam az akasztásra, ha rosszul van megtervezve, akkor viszont tényleg egy kínszenvedés.

2015. márc. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Megalázó? Nos az áldozatnak nem teljesen mindegy?:D Úgy is emghal, akkor már teljesen mindegy mit gondolnak róla.
2015. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!