Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Panzer IV vagy Sherman szerint...

Panzer IV vagy Sherman szerintetek melyik volt a jobb/erősebb tank?

Figyelt kérdés

2015. márc. 17. 16:15
1 2
 1/20 LazyJones ***** válasza:
51%
Imádom a német haditechnikát, de ez esetben szerintem Sherman. Letisztultabb, megbízhatóbb, a tűzerő nagyjából egyenrangú, viszont gyárthatóság és ár arányában az amcsi tank jobb. Plusz nagyobb fejleszthetőséggel bírt, mint a Pz.IV, aminél a hosszú csövű 75mm-es már egy komoly fejlesztésnek bizonyult - a shermant pedig nagyjából az ágyúja köré építették már a kezdet kezdetén.
2015. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét tanknak több verziója volt. A Panzer IV-re lehetett kiegészítő páncélt is felszerelni, és több fajta csővel is gyártották. A Sherman-ra lehetett felszerelni aknaszedőt, katyusa szerűséget, és lángszórót. Szerintem fej-fej mellett állnak, de én Panzer IV párti vagyok.
2015. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen a Panzer IV.
2015. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nagyjából egy kategóriásak. Gyárthatóságban valóban a Sherman jobb, de a Panzer IV sem volt egy agyonbonyolított tank. A Panzer IV-ben is sok fejlesztési lehetőség volt majdnem annyi mint az amerikai ellenfelében és megbízhatóságban nem maradt el tőle. A késői Sherman harckocsik nagyobb tűzerővel bírtak ám többségében a Panzer IV ágyúja jobb volt mint a többi amcsi típusé. Pontosságban meg felülmúlta még a nagyobb tűzerejű Shermanokat is. Nagyjából egy kategóriásak szerintem.
2015. márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

A Shermanok ipari hulladékok voltak a németek csak Tomisütőnek nevezték.


A Panzer IV szerintem sokkal jobb volt, ettől függetlenül én Tigris párti vagyok.

2015. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy a shermant eredetileg gyalogsagi tamogatonak es a pz2-3 ellen terveztek. A tobbi tank ellen a szovetsegesek inkabb pancelvadaszokat hasznaltak, pl hellcat. Esetleg a sherman flyfire ami ugy remlik hogy a parducok ellen lett kifejlesztve DE!! nem szemtol szembeni harcra
2015. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Meglepő, hogy úgy vagy 71 %-os, hogy írni sem tudsz. :D Én is Tigris-párti voltam 13 éves koromban Földi Pál-könyveket olvasva, de az egyetemi tanulmányaim során teljesen letisztult előttem a kép, amit középiskolában is már sejtettem: a Tigris egy zsákutca volt... az IS-2-es és a Királytigris voltak kb egy szinten, ezt az IS-2 42-45 tonnával hozta, a Panzerkampfwagen VI B pedig 71-gyel... de még az Pzkfw VI A Tigris is 56 tonnás volt, és kevésbé erőteljes, mint a Sztálin... korszakalkotó harckocsi a T-34-es volt, majd a Párduc, a maga szerepkörében a legjobb pedig a Hetzer és a Vadászpárduc ebben az időben
2015. márc. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Kicsivel a Sherman. :D

Végsősoron ahogy írták majdnem egy szinten voltak.

De a Sherman-t nagyon sok féle képpen lehetett varjálni.

Pl: Jumbo,Firefly(asszem jól írom),DD,Crocodil,Caliope,Crab.

Ezen kívül még a a Sherman-t 4-5 sima változata volt.

M4,M4A1,M4A2,M4A3,M4A4.És ezek közt nem volt nagy változás

(Talán az M4A2 és az M4A3 volt nagyobb változás az eredetihez képest pl:Dízelmotor).

2015. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem az dönt, hogy melyiket lehet jobban variálni... nyilván nagyon hasznos, ha tudunk specifikálni egy feladatkörre, de ilyen alapon a Sherman jobb a Sztálinnal, T-34-nél, stb...


a T-34, Sherman, Panzerkapmfwagen 4 nagyjából egyszinten voltak, ráadásul a legerősebb változataik (T-34/85, Sherman Firefly, Panzerkampfwafen IV Ausführung H) között sem volt akkora különbség, hogy meg lehetne mondani szerintem... ha mindből egy alap, átlagos változatot nézünk, akkor én a Panzer IV-re szavazok, ha a legerősebbeket, akkor nem tudom...

2015. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor nyilvan a kaliber miatt a t34. Es a pancelzata miatt is
2015. márc. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!