Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támadta meg az Osztrák-M...

Miért támadta meg az Osztrák-Magyar Monarchia Oroszországot, amikor 1849-ben ők segítették Ferenc Józsefet a szabadságharc leverésében?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikor támadta meg ?
2015. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd már át az első világháború történetéről szóló wikipédia szócikket, Oroszország üzent hadat a Monarchiának, miután az megtámadta Szerbiát!
2015. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Már az 1853–1856 közötti krími háborúban is bizonyították hálátlanságukat. Pedig az csak 4 évvel a Szabadságharc után volt. Politika. Az érdekek számítanak, nem a moralitás.
2015. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az amit a második mond, másrészt nézzük meg egy kicsit az 1849-es segítség alapját:


A napóleoni háborúk után jött létre a kongresszusi rendszer, ami többé-kevésbé 1914-ig működött. A lényege az volt, hogy tárgyalóasztalnál oldják meg a konfliktusokat és így akadályozzanak meg egy nagyobb háborút. A rendszer alapja a dinasztiák közötti együttműködés volt.

Mivel a napóleoni háborúk a francia forradalomra voltak visszavezethetők, továbbá egy forradalom képes eltörölni a dinasztiák hatalmát is (mint ahogy az a Bourbonokkal is történt). Tehát ezek az uralkodódinasztiák meglehetősen forradalomellenessé váltak és ennek eredményeként a Romanov és Habsburg ház kötött egy megállapodást, hogy amennyiben egymás birodalmait valamilyen revolúció (vagyis belső ellenség) fenyegeti, akkor a másik segít.

1849: volt belső ellenség, a Habsburgok uralma veszélybe került (a magyarok kimondták a trónfosztást), egyedül nem bírtak velünk. Egyértelmű volt, hogy jönnek az oroszok. Az is butaság, hogy a nyugat elfelejtett, vagy magunkra hagyott minket, mivel ők is tudtak a szerződésről és ők maguk is kötöttek ilyeneket.


Az OMM támadásánál meg nem tudom, hogy a Krími háborúnál való cserbenhagyásra, vagy az első világháborúra gondolsz-e. Bár egyiknél támadtuk meg őket, de a lényeg a lényeg: volt belső ellenség? Nem. Tehát a két ház közötti szerződés senkit se kötelezett semmire.

2015. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

"Már az 1853–1856 közötti krími háborúban is bizonyították hálátlanságukat."


Mondjuk a krími háborúban nem vettek részt az osztrákok...

Nem volt kedvük belemenni egy nyilvánvalóan vesztes háborúba.

2015. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
arra gondoltam a végén, hogy egyiknél sem*
2015. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A krími háborúban ha közvetlenül nem is vettek részt az osztrákok, azért az oroszok ellen léptek fel (követelték az oroszok által megszállt Moldva és Havasalföld kiürítését, stb). Hiába voltak lekötelezve az oroszoknak, a nyugati hatalmak kilátásba helyezték a magyar emigráció támogatását, esetleg az is sejthető volt, hogy az oroszok támogatása esetén a nyugati államok az olasz egység kérdésében is az osztrákok ellen foglalnak állást (főleg, hogy Piemont küldött csapatokat a franciák, angolok mellé, nem is keveset). Értelemszerűen az utóbbiak nagyobb súlyú érvek voltak.
2015. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!