Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz az az állítás, miszerint...

Igaz az az állítás, miszerint ha nem lett volna török uralom?

Figyelt kérdés

,...akkor mi is kb olyan népességgel rendelkeznénk, mint a németek, angolok, franciák? Szóval lennénk vagy 60-80 millióan?

Számokban becslések szerint hány magyar ember lett az áldozata a török hódításnak (katonák, és gyerekek akiket elvittek janicsárnak)?


2015. ápr. 25. 15:05
1 2
 1/14 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:
0%
Lettünk volna 40 millóan talán, de azokban benne lettek volna a szlávok, románok, stb. nemzetek is. Magyarok max. (!) 20 millióan szerintem.
2015. ápr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlen.

Ha nem lett volna török hódoltság, akkor lehet, hogy lett volna más.

Mit tudom én, a ruszkik is sokat harcoltak a törökökkel, ha viszont tegyük fel, hogy a törökök gyengék és nem harcolnak annyit, akkor az oroszok jobban tudnak Európára koncentrálni és akkor ők hódítanak meg.

Vagy ha mondjuk a magyarság ugyan úgy nem szapora, ahogy valójában sem volt az, akkor sem lettünk volna többen, hiába nem harcolunk a törökökkel.

2015. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A történelmi határvonalakat figyelembe véve (tehát kisebbségekkel) lehet megvagyunk annyian.
2015. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Látom sok butaság van, ezért hallgassátok meg egy történész véleményét is :)

Szóval a török előtt a Kárpát medence lakosságának körülbelül 80%-a volt magyar. A pusztítás alatt a hazai lakosság stagnált még nyugaton nagyjából 5 vagy 6 szörös növekedés volt. A török előtt a Magyar Királyságnak olyan 5 millió lakosa volt, szóval ha a török nem jött volna a 18. századra olyan 20-25 millió lett volna, a 20. századra nagyjából 40 millió, ennek nagyjából 85-90%-a lett volna magyar (ugye a kiegyezés utáni magyarosításnak is köszönhetően), délen jelentős horvát és északon sokkal kisebb szlováksággal, románok, szerbek, ruszinok, németek csak minimális számban lettek volna az országban. Egy a lényeg a török nélkül a királyi Magyarország mára egy 40 milliós nemzetállam lenne, amiről valószínűleg később Horvátország leszakadt volna.

2015. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

ma 16:01


Vagy nem, nálunk nem volt erősen érzékelhető jó pár járvány (pestis stb. kor) Viszont az Angoloknál-Németeknél-Franciáknál igen. Meg mondjuk ők is háborúztak, agyba-főbe mindenkivel.


Imádom az ilyen "mi lett volna ha"


Mi lett volna "HA" nem vándorolunk el az Uráltól? Vagy legyenek Sumérok, (XD nekem tök mind1), most mi lennénk Oroszország? Vagy netán Irak?

2015. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
5# A "mi lett volna ha" az egyik kedvenc történész időtöltés, ha szereted a történelmet szívesen vitatkozol el másokkal erről. Ha téged ezek a találgatások nem érdekelnek akkor nem értem minek írsz ide...
2015. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:16


Múltkor az osztrák-magyar monarchiás elmélkedés tetszett. :D

2015. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

'Múltkor az osztrák-magyar monarchiás elmélkedés tetszett. :D'


Melyik?

2015. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

'A "mi lett volna ha" az egyik kedvenc történész időtöltés, ha szereted a történelmet szívesen vitatkozol el másokkal erről. '

Bár nem jutottam el odáig, hogy történész legyek, de az ehhez hasonló témákért én is odavagyok. :)

2015. ápr. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ne legyen török uralom Magyarországon, kismillió dolognak másképp kellett volna történnie és ennek a rengeteg dolognak a megváltozása annyira átalakítja az egész képletet, hogy eredményként lehet sokkal rosszabb dolgok jönnek ki, mint ami valójában történt.
2015. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!