Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai jövőt szánok magamnak....

Katonai jövőt szánok magamnak. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 17 éves srác vagyok. Az életemnek értelmét nem látom, ennyi idősen már rengeteg dolgot kellene tudnom, mégis én segg hülye vagyok minden hétköznapi dologhoz. Szüleim állandó csesztetését élvezem, nők terén folyamatosan csak a csalódás ér, és a szívem mindig beleroskad. Nem mondom, hogy depressziós vagyok de elég "lelki nyomorult" vagyok. Ahogy már említettem az életemnek semmi értelmét nem látom, és én már egy jó ideje abban gondolkodok, hogy katonai szeretnék lenni. Mondhatni ez a célom. Szeretnék embereket megvédeni, hogy legalább egy szaros dolog legyen már az életembe, amiért megérte élnem. A sportot szeretem nagyon, viszont elhíztam. Jelenleg 178 cm magas és 78 kiló vagyok. Tanulás szempontjából hármas és négyes között állok. Válaszokat szeretnék tőletek kapni, hogy jövőre, amikor felsőoktatásba megyek milyen intézményt válasszak és, hogy ezt az egész dolgot mennyire lenne érdemes erőltetnem. Hozzá teszem, hogy Magyarországon nem szeretnék katona lenni mert itthon semmit nem csinálnak a katonák. Misszióba szeretnék menni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erőt egészséget hozzá!
2015. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen az ország állampolgárának kell lenned hogy beléphess a seregbe. Vannak azért lehetőségek - pl. francia idegenlégió - de ahhoz jól kell beszélned franciául és nagyon komoly fizikum is szükséges.


Szerintem inkább kezdj el sportolni, egészségesen étkezni, mindjárt jobb erőben leszel és az önbizalmad is helyre billen. Szerezz egy barátnőt aztán gondold át hogy még mindig szeretnél-e valami idegen hadseregben lebénulni vagy megdögleni mint egy kutya. Inkább tanulj egy jó szakmát és legyen szép hosszú életed. Én is voltam elszontyolodva kamaszkoromban.


Ha viszont tényleg nagyon komolyan gondolod akkor is el kell kezdened edzeni és nyelvet tanulni, mert anélkül nem fogsz kelleni sehova.

2015. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Angól nyelvtudásom megfelelő. Középszintű nyelvvizsgám megvan, felsőfokút nyáron próbálom.


Nem vagyok valami Adonisz, nők terén nincsen szerencsém, mindig átb*sznak. De, ahogy édes anyukám szokta mondani, biztos azért, mert rossz helyen keresem.


A sportot pedig elkezdem minél hamarabb.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. máj. 27. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked egy pszichológus szakértői segítsége kell, nem puska a kezedbe. Szerintem a legtöbb egyetemen kell lennie efféle ingyenes tanácsadó szolgálatnak. Nem te vagy az egyetlen depressziós fiatal a világon.
2015. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Magyarországon nem szeretnék katona lenni mert itthon semmit nem csinálnak a katonák."


Az ilyen emberekre pedig semmi szüksége az államnak.


A katonák nem ölő-bszó harcigépek hiába szeretnéd azt hinni hogy ez egy játék.


Még ha kijutnál Amerikába, ott sem küldenek ki misszióba egyből... főleg ilyen pszihóval nem... Még a katonai alkalmasságin sem jutnál át.

2015. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
neked a francia idegenlégió marad
2015. máj. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy ertette hogy bar a Magyar Honvedseghez akar bekerulni, de nem Magyarorszagon akar szolgalni hanem kulfoldi magyar missziokban.


Nincs a terveidben semmi irrealitas, fizikailag javitsd fel magad, aztan irany a sereg.


Siman bekerulhetsz kulonleges muveleti egysegekbe is. Peldaul ott van a 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj, vagy a MH 25/88. Könnyű Vegyes Zászlóalj.

2015. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ötösnek pedig azt üzenném, hogy minél jobban kételkednek bennem az emberek, bennem annál jobban él a vágy, hogy azért is megtudom csinálni.


Azt hallottam, hogy aki ilyen "Tiszti" egyetemre megy, ahhoz minimum 400 pontot kell elérni. Ez eléggé irreális számomra, viszont elméletileg a Tiszt helyettesre könnyebb bekerülni, viszont ezt egy katona ismerősöm mondta, hogy őket nem nagyon nézik semmibe. Elvileg azt is hallottam, hogyha megvan a B kategóriás jogosítványod akkor az plusz pont katonai/rendészeti főiskoláson vagy egyetemen. Ez igaz?


Nem vagyok depressziós, és nem is azért akarok katona lenni, hogy lemészároljak mindenkit.

2015. máj. 28. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Az nem plusz pont, a jogsi.

De HHK-n csak katvezen van 410-es ponthatár, logisztikán és üzemeltetésina alacsonyabb.

Duplázva vidd a pontjaidat, és akkor meglesz. 40 pont az angol emeltért, 50 pont mert emelten csinálsz valami érettségit, pl. törit, matekot vagy magyart, és akkor két érettségi eredményét továbbviszed, az egyik nyilván az emelt, meg még egy középfokú a felsoroltak közül.

Lehet misszióba menni, csak tudni kell nyelvet, jól kell teljesíteni, és jelentkezni kell.

De ha nem akarsz tiszti sulira menni, bejuthatsz az AA-ra, Szentendrére, nem nézik le őket, csak nyilván amíg ők őrmesterként kezdenek, a tiszti sulisok hadnagyként.

Szerintem jó terv az hogy katona legyél, nem nagyon nyúlhatsz mellé vele, kereshetsz elég pénzt, és ahogy magad is írtad, találsz valami célt az életednek. Egyenruhásként csajozni is könnyebb, és ezt elhiheted, mert lány vagyok, az egyenruhások felkeltik a lányok érdeklődését.

Szerintem sem vagy depis, bár nem ismerlek, csak most mélyponton vagy, amihez hozzájárultak a kudarcaid, meg a hormoningások amik ezt az életkort jellemzik.

Ezen túl leszel egy-kettőre. Sportolj, az fontos, de ahogy olvasom, ezt amúgy is tervezed, szóval nem kell mondani. És van egy rakat rendes lány, majd találsz egyet, amit anyukád szokott mondani, az bölcs gondolat. :)

Egyébként bármit tervezel az éeltben, mindig lesz egy nagy rakás ember aki le akar majd beszélni... Döntsd el hogy Te mit akarsz, és állj ki azért. Van az a mondás, hogy Who don't stand for anything, falls for everything! Érdemes e szerint élni.

2015. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ölő-b.szó gép akarsz lenni, akkor ne gyere a tisztire, ide nem azok kellenek. A Rambók az altisztire valók, ők talán látnak is harcot a missziókban is, a tisztek elég ritkán. De ha nagyon gyorsan misszióba akarsz menni, akkor szerdzsónak állj, onnan a legkönnyebb kijutni, de még onnan is nehéz. Ohh, meg ilyen "harcolni akarok, szűzek vérét akarom inni wáá" hozzáállással gyorsan megvágnak a pszihón...
2015. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!