Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Modern katonai alakulat a...

Modern katonai alakulat a középkorban?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy filmet: Végső visszaszámlálás, ami arról szól, hogy egy modern repülőgép hordozó visszamegy az időben pearl harbor idejébe. Na el is játszottam a gondolattal!


Mi lenne, ha mondjuk egy mai modern katonai egység, mondjuk 500 fő visszamenne a középkorba. Például eger vár ostrománál megjelenne egy tank, vagy mondjuk I. Nagy Sándor palotájánál megjelenne egy helikopter, behatolnának a kommandósok és magukkal vinnik Sanyit!


Jó tudom, hogy bugyután hangzik, de játszunk el a gondolattal, mi lenne, ha?


Illetve ha ti is benne lennétek az osztagban, mit akadályoznátok meg?



2015. jún. 17. 11:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
Nem is kell annyira modern felszerelés, egy tucat MG-42-essel röhögve meg lehetett volna védeni Eger várát.
2015. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
1-2 óra és elfogyna a lőszer és az üzemanyag.
2015. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ha vannak szakemberek, akkor azok a középkorban is elő tudnak álítani lőszert meg üzemanyagot, persze ha visznek magukkal ehez szükséges gépeket
2015. jún. 17. 11:40
 4/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%
És akkor az egri vár mellett felállítasz egy fúrótornyot meg egy olajfinomítót, meg vegyiüzemet a lőszergyártáshoz?
2015. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miért is ne
2015. jún. 17. 12:15
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudnék ajánlani egy filmet, kérdező!

Eredeti címe Timeslip, azaz Időcsúszás, de megjelent G I Samurai címmel is.

Illetve rákereshetsz erre: Sengoku Jieitai.


Lényegében ugyanaz a témájuk, modern japán katonai alakulat kerül vissza a középkorba.

2015. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
robgros, nagyon köszi, ilyen filmeket kerestem, de nem találtam sajna
2015. jún. 17. 13:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Némi logikával könnyű rájönni: ha egyetlen embernek sikerülne visszamennie az időben, már attól megváltozna a világtörténelem.
2015. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy észak-koreai film is van ebben a témában, az angol címe Unsung Heroes (hősök kiknek történetét nem énekelték meg), egy csapat észak és egy csapat dél-koreai katona kerül vissza valami középkori háborúba Koreában.
2015. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Rion_marcus ***** válasza:

Linkelek egy blogot, ami hasonló szituban játszódik. Kom-Esztergom megye vissza kerül Kr. e. 200-ba és viszik magukkal a Honvédség 25. lövészdandárját a kelták és rómaiak korába :)

[link]

2015. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!