Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Volgán való átkelés, és az...

A Volgán való átkelés, és az hogy egy katona töltényt kapott és egy puskát, ez a valóságban is így történt?

Figyelt kérdés
Csak mert a Sztálingrádi csatából ennek a dolognak nem tudtam utána nézni,nem is említik,de lehet csak nem vettem észre.
2015. júl. 13. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezö! Olvasfd el a kérdésedet! Te érted?
2015. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én értem, mert láttam a filmet... :-)

Az a furcsa, hogy én az I. világháborúval kapcsolatban találkoztam először ezzel a motívummal, a cári hadsereg kapcsán.

Hogy a sztálingrádi harcok során is előfordult-e ilyen, vagy csak amolyan városi legenda, nem tudom.

Bár a szovjetek hatalmas mennyiségű puskát gyártottak (meg kaptak is nyugatról a "Lend-Lease Act" keretében), elképzelhető, hogy voltak logisztikai nehézségek, ami miatt ezek nem jutottak el időben a csapatokhoz, legalább is nem elegendő mennyiségben.

Minden esetre, hihetetlen.

2015. júl. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!