Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet szerződéses katona?

Lehet szerződéses katona?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és nagyon szeretnék katona lenni,azonban van 2 dolog amit nem tudok mennyire van kihatással erre.Az első hogy kettős állampolgár vagyok(Magyar,Szerb),a másik pedig hogy Magyarországon egy évvel ezelőtt részesültem egy Ügyészi Megrovásban,tehát szinte "büntetett" előéletű vagyok.Ezek ellenére van esély hogy felvesznek szerződéses katonának?

2015. júl. 5. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz. Csak is kizárólag Magyar állampolgár lehet szerződéses katona. És a megrovásod meg benne is lesz a részletes erkölcsi bizonyítványodba, ami a katonai nemzetbiztonsági vizsgálatnál kiderül.
2015. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól még megpróbálhatod...
2015. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2: Mit próbáljon meg meséld már el? Csak is kizárólag MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR lehet szerződéses katona! MAGYARORSZÁGI LAKHELLYEL! (Nem kettős, se semmilyen más.)
2015. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csakhogy a szerb állampolgárságról le lehet mondani.

És elintézheti, hogy elmegy egy magyarországi barátjához összebeszélnek és magyar lakhelyet jegyeznek be.

2015. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4: Akkor sem lehet, szerinted fizetett ide bármit is az életében? TB-t? Nem véletlenül van ez így kitalálva. Meg nem mindegy hogy tartózkodási,vagy állandó lakhelye van. És Magyarországon állandó kell és nem attól a naptól mikor katona akar lenni hanem születése óta!
2015. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Értem.


Tudsz valamilyen linket (vagy akármit), amin el lehetne olvasni, hogy pontosan milyen követelmények kellenek.


Előre is kösz.

2015. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán ha valamit még számithat az hogy Apám Magyarországon él 5 éve,két testvérem már ott született.Egyébként lemondani a Szerb állampolgárságról nekem nem lenne gond.
2015. júl. 7. 01:04
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: "Rasztás Dzsimi" tudom hogy te egy kötekedő szélsőséges vagy, de azért fogadd el az igazságot. Édesapám katonatiszt szóval van tudomásom a dolgokról.


Amúgy tessék 6-7. oldal:

[link]

2015. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kösz!


Ilyenre gondoltam.

Engem is érdekeltek a részletes tájékoztatások.

2015. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!