Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik a legjobb páncélkombiná...

Melyik a legjobb páncélkombináció?

Figyelt kérdés

Pl.: sodronying, lemezpáncél.

Szempontok: viszonylag könnyen lehessen benne mozogni, ne legyen túl nehéz, és persze a lehető legjobban védjen. Mi véd a legjobban bizonyos fegyverek ellen? pl: íj, számszeríj, kard, balta, buzogány, lándzsa stb.

Ja és a lőfegyverek használata előttről érdeklődnék.



2015. aug. 2. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A papírpáncél! Kínaiak használták még az ókorban, több papiruszt hajtottak egybe, nagyon könnyű, és ellenálló volt, a számszeríjászok megjelenésekor fejlesztették ki, mivel az akkori bőr-fém páncélt átvitte,maga a papír"darabok" (nem tudom minek nevezhetem) fedték egymást egy kicsit,ami extra védelmet jelentett, főleg ha több rétegűre csinálták. A spektrumon láttam, rálőttek számszeríjjal kb 4-5 méterről, és lazán megállította, nem érte el a katonát, aztán ez valahogy feledésbe merült. A spektrumon láttam egy műsorban, a Mythbusters is letesztelte,de nekik sokkal gagyibb volt a konstrukciójuk, mint abban a spektrumos adásban (veszedelmes ókori fegyverek, vagy valami hasonló volt a neve). Egyébként csak kevés információ és rajz maradt fenn róla, de keress rá, találhatsz róla még az interneten némi infót, és képeket, + a róla fent maradt leleteket. Videót nem találtam róla, ahol tesztelték.
2015. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a korabeli leírások szerint a katonák úgy néztek ki, mint a sündisznók.
2015. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mert ugye annyit lőttek beléjük, és felfogta (szintén első vagyok)
2015. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!