Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az IS 7 a világ legjobb...

Az IS 7 a világ legjobb tankjai egyike lenne?

Figyelt kérdés

Nos bevallom, nem vagyok katona és nem értek a harcászathoz sem, ezért habár a World Of Tanks (WoT) nevű játékon nevelkedve, elképedve látom sok fórumban, sok helyen az IS 7-est a világ egykori legjobb tankjai közé teszik. Ténleg ilyen jó lett volna? https://www.youtube.com/watch?v=5AquadZb63c 1:58-nál a legjobb 4. tank a világon.


Én a WOT online játékkal játszok és abban az IS 7, habár régen jó tanknak számított, ma már a leggyengébbek közé tartozik a kategóriájában. Valóban ennyire jó lett volna? Ott speciel pontatlan az ágyúja nagyon és gyenge a páncélja is, akkor ennek ellenére hogyan lett volna a legjobb? Milyen is volt valóságban az IS 7-es?



2015. júl. 30. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Először is, ez a tank soha nem került tömeggyártásba, egyébként tényleg nem lett volna rossz, gyakorlatilag olyan jellemzőkkel bírt mint a mai csúcskategóriás tankok, nyílván kompozotipáncél meg ilyesféle modern dolgok nem voltak benne, de 1948-hoz képest tényleg tudott valamit. 55 tonna volt, de 60-nal tudott menni,a 130mm ágyú pedig akkora mint a mai tankoké.
2015. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok katona, de szerintem az ilyen dolog mint a pontatlanság a játékban a valóságban sokkal kevésbé érvényesülnek. Szerintem a játék készítői próbálnak minden tanknál kidomborítani valami pozitívumot és kiemelni valami negatívumot, hogy karaktert adjanak a tankoknak, ha ez nem lenne akkor jelentős eltérést csak a kinézet nyújtana.
2015. júl. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha erdekelnek a tankok akkor ne az agyonbutitott WoT-ot vedd alapnak, a jatek nem nagyon tukrozi a tankok valodi teljesitmenyet.
2015. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
wotnak a valósághoz nem sok köze van, de a játékban még mindig az egyik legjobb heavy
2015. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milyen tank volt valójában az IS 7 ? Lehet-e a világ legjobb akkori tankjának nevezni?
2015. júl. 30. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

68 tonna az az 50. És egy gyakorlatban hasznavehetetlen konstrukció volt. Nem is jutott el a gyártósorig. Ha valami nem jut el a gyártósorig (még a Szovjetunióban sem ahol aztán tényleg mindenféle vackot hajlandók voltak gyártani) az nem hasznavehető, rgo nem éri meg ráfordítani a pénzt meg a gyártókapacitást.


[link]


A WOT-nak pedig annyi köze van a valósághoz mint nekem az űrkutatáshoz.

2015. júl. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek a haditechnikához,de nem is kell,hogy rájöjjek egy kép alapján,hogy miért használhatatlan a gyakorlatban.


[link]


[link]

2015. júl. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

world of tanks :) ahol a félelmetes páncélzatú tigris tank valódi ellenfelei két tierrel lejjebb vannak és bármi belövi.a top lövege valójában a királytigris ágyúja volt. talán nem a legjobb alap megítélni legtöbbször csak papíron létezett tankok valódi teljesítményét.

orosz játék orosz tankok meg sokszor gyanúsan túl jók.

2015. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az IS-7 megelőzte a korát, mikor papírra vetették, azonban mire a tesztekre került a sor, már eljárt felette az idő. Pontosabban az egész nehézpáncélos ötlet felett. Minden hadsereg a közepes harckocsijait fejlesztette tovább, ma az összes MBT valamelyik közepes harckocsiból született/születik. Az IS-7 és társai inkább az elmebeteg német óriáspáncélos tervek ellenfelei, eleve elvetélt ötletek.
2015. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A belinkelt videót nem tudom ki állíthatta össze, de az biztos, hogy nagyon nem hozzá értő személy csinálta! Ahol a P1000 Ratte van az első helyen mint a világ legjobb tankja az nem éppen hiteles! Mögötte meg a 2. E-100-ról és a 3. Maus-ról nem is beszélve! Ez valami egyéni válogatás lehet nem több!


Az IS-7 pedig a maga idejében egy fejlett konstrukicónak volt tekinthető mert kivételesen jó páncélvédettséggel rendelkezett(állítólag még a saját 130mm-es lövegével is csak az alsó frontpáncélját lehetett átlőni), böszme erős motorja miatt 15,4 le/t volt a tömeg/teljesítmény aránya ami már a közepes tankokéval vetekedett. Ám a tetemes tömege miatt nem felelt meg az elvárásoknak (a szovjet vasúti közlekedésben a hidak többsége 55t-ig volt terhelhető) és idővel a jövő az MBT harckocsiké (T-55, T-62) volt nem pedig a "klasszikus" nehéz harckocsiké aminek az IS-7 volt az egyik utolsó képviselője!

2015. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!