Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megfordult a fejemben, hogy...

Megfordult a fejemben, hogy bevonulnék katonának! Mennyi esélyem lenne? Egyáltalán hogy működik ez?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.


Értelemszerűen már nagyon kicsi korom óta záporoznak rám a kérdések, hogy mi szeretnék lenni/milyen munkát szeretnék!?

Én erre soha nem tudtam konkrét választ adni, mert úgy igazából semmi sem érdekel, vagy, érdekel, de esélytelen, hogy felvegyenek arra az egyetemre..

Jelenleg gimnáziumban tanulok.


Most valamitől kaptam hirtelen egy enyhén filmszerű ötletet, hogy 'csóró fiú, nem érdekli semmi, nincs senkije/semmije amiért megérné itt maradnia, hát beáll katonának'.

Ez eddig szép és jó, de fogalmam sincs, hogy ez hogy működik..


Utánaolvastam a honlapjukon, de nem sok újat mondtak..

A legnagyobb problémám, hogy fizikailag adódhatnak problémák, mert elég vékony vagyok, tehát nem biztos, hogy megfelelnék az alkalmasságin.. De ezen még van 2 évem javítani..


Tehát ez úgy működik, hogyha felvesznek, akkor amolyan bentlakásos katonaitáborokban fogok élni évekig, vagy ez csak a filmekben van így?

Egyáltalán miket csinálnék?


2015. aug. 20. 09:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha teszem azt, érettségi után jelentkeznék és nem vennének fel, akkor konkrétan buktam az egyetemet és ott maradok egy érettségivel?
2015. aug. 20. 09:28
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Katonának lenni a legszebb hivatás a világon. És ne aggódj, némi edzéssel simán meg fogsz felelni.
2015. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Katonának lenni a legnagyobb szívás a világon.


A szolgálat jelenleg itthon nem áll másból csak a f.@.szverésből (na jó,kb. 90%-ban), és ha nincs felsőfokú végzettséged (amivel tiszt lehetsz), minimálbér közelében keresel. Gyakorlatilag akkor menj csak katonának, ha a világon semmi hasznosat nem akarsz kezdeni az életeddel, és jó neked az, hogy minimálbéren elvegetálsz.

(tiszteknek se sokkal jobb egyébként, ők 120-130 nettót keresnek 1 közép nyelvvizsgával, végzés után, ami lóf.@.sz, ha azt nézzük, hogy versenyképes (mérnök, közgazdász) végzettséggel itthon 180-200 nettó körül simán illik tudni elhelyezkedni, plusz azokkal gyönyörűen meg lehet pattanni külföldre is.

2015. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj be az elsö toborzo irodába. Mindenre választ fogsz kapni.
2015. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

3#

Gondolom te egy honvédelmi minisztériumból szabadult szakértő vagy, vagy éppenséggel egy leszerelt veterán kommandós, netalántán egy civil aki 70 életéve alatt mindent megismert a honvédségről!


Egy Pályakezdő Hadnagy 180nettót keres jelenleg.

Egy pályakezdő közkatona (érettségi nélkül) 80-100 nettót


A munka sokrétű, azonban tényleg van sok idő amikor vegetálás van. De van olyan időszak (nekünk pl az elmúlt 3 hónap) amikor megállás sincs. Folyamatosan dolgozni kell. Emellett Missziókba is ki lehet jutni ami a pénz mellett tapasztalatot is jelent.


De természeten a 47%-os válaszadó biztosan jobban tudja!

2015. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelentkezz 18 évesen tartalékos katonának ha az bejön én utána tudom javasolni a szerződéses katonai jogviszonyt
2015. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!