Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nagy-Magyarország visszaszerzé...

Nagy-Magyarország visszaszerzése: Megfordult a fejünkben, hogy Horvátország is a Nagy-Magyarország térkép részét képezi? Tehát a horvát területeket is visszakövetelnénk?

Figyelt kérdés

Ilyen értelemben mi is gyarmatosítók, leigázók, megszállók lennénk, ha ez megvalósulna, nem?

Most volt a History-n egy film a horvát középkorról és mint nemzeti tragédiát mondták el az első magyar horvát királyt Könyves Kálmánt, a perszonálúniót és a függetlenség elvesztését 1100 körül. Hogy van ez?



2014. máj. 10. 23:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Mivel Unio volt, sosem volt gyarmat. A királyi családunk egy volt, összefonódott a két ország és bár lehet korábban nemtetszésüket fejezték ki, azért ez a szövetség mindkét országnak előnyére vált, nem mellesleg a horvátok nem voltak elnyomva. A Nagy-Magyarország visszaszerzésére való törekvések tudtommal nem foglalják magukba azt, hogy Horvátországot el kéne foglalni. Legalábbis ha egészségesen állunk ki a revízió mellett, ilyet nem követelhetünk.
2014. máj. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Hotvátország tudtommal inkább autonómnak volt nevezhető középkori normák szerint. Volt saját nemessége ás horvát bán is.
2014. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
Azért ha megnézed, a huszadik század elején is elég komoly lázongások voltak arrafelé a magyar uralom ellen, szóval nem biztos, hogy annyira tetszett az nekik.
2014. máj. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
3-as. A lázongások a nacionalizmus eszméjének megjelenésével kezdődtek, ami minden kisebbségben élő nemzetiséget önállósodásra, de leginkább büszkeségre ösztökélt. A horvátok mellett ugyan úgy szavukat emelték a tótok is, akik azelőtt aligha akartak különszakadni. A mai értelemben vett nemzeti öntudat nem úgy nyilvánult meg korábban, a 18-19. század előtt, mint napjainkban, így felhozni ezt a példát a középkori horvátokra, amikor még hírük sem volt a nacionalista érzelmeknek, erősen átgondolatlan.
2014. máj. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Most olvastam hogy már a Rákóczi szabadságharcban is gátoltak minket, nem is beszélve a 1848-49-es szabadságharcról. Igazán a Velencével vívott küdelemben álltak inkább Magyarország mellé és kaptak védelmet. Szóval ne essünk abba a hibába, hogy ha mi úniózunk egy országgal akkor az rendben van, ha pedig minket 'únióztatnak' akkor az már elnyomás. Hallottam olyant hogy a törökök és a habsburgok idejében is mennyire jól fejlődött az ország. Ja meg a legvidámabb barakk is erre utal.
2014. máj. 11. 01:43
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

sima külföldi multik ellen nem tudjuk érvényesíteni az alapvető jogainkat nemhogy még itt bármiféle területi jogokat követelni,vagy harcolni érte hadsereg nélkül.

magyarország egy gyarmat,semmilyen szempontból sincsen döntési helyzetben.

2014. máj. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerűen egyesítenénk a két országot.

A Jobbik amúgy is létre akar hozni egy tengertől-tengerig ,,Uniót", amiben Legyelország, Magyarország és Horvátország szerepelne.

Na akinek van egy kis földrajz tudása annak az lenne az első kérdése, hogy hát Lengyelország és Magyarország nem is határosak...és akkor én ezt a fantáziótokra bízom...meg Vona Gáborra és Putinra :D

Ez teljesen reális terv, és egyre közelebb kerülünk ehhez.

2014. máj. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

Mikor elolvastam a kérdésedet, kicsit megijedtem, hogy most a horvátoktól akarod elvenni a területet. Én nem tennék ilyet, mert mi jóban vagyunk a horvátokkal.


De amit az egyik válaszadó mondott, hogy együtt hozhatnánk létre egy uniót, nem tudom, jó vagy rossz ötlet. Mert erről rögtön a lengyel-litván unió jutott eszembe. A két ország ma is jóban van egymással.

2014. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem követel is senki semmit vissza. Mivel? Fakanállal?
2014. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 progizo ***** válasza:
93%

A magyar többségű Drávaszöget minimum visszakövetelhetnénk.

Amúgy Horvátországot a törökök "nyomták fel" terjeszkedésük során kb. a mai Boszniából, ezután tevődött Horvátország súlypontja a mai Szlavóniába, ami viszont magyar terület volt. Tehát Magyarország mintegy befogadta Horvátországot, amely adott is a közös hazának olyan nagyszerű férfiúkat, mint pl. Zrínyi, ellentétben az áruló, Habsburg-kutya Jellasiccsal.

A horvátoknak dönteniük kell, hogy ez utóbbi, vagy inkább Zrínyi népe kívánnak lenni.

2014. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!