Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetek szerződéses katona?

Hellosztok kérdése:

Lehetek szerződéses katona?

Figyelt kérdés
sziasztok nekem egy olyan kèrdèsem lenne hogy olvastam hogy csak akkor lehetek katona ha nem voltam bűntetve ès nem volt rendőrsègi ügyem... Nekem volt egy olyan hogy mivel èdesanyám el hunyt. igy amig iskola jogviszony folytattam kaptam egy èvre 90% os papirt amin 12 pecsèt nek a helye van... amig kis koru voltam ugy szolt az a papir hogy èdesapám ès èn használhatjuk... de viszont mikor betöltöttem a 18 at ès èdesapám amikor ment vele a vonaton meg büntette a kaloz ès feljelente őt is meg engemet is! a nyugdij folyositó amièrt jogtalanul használta... de nem lett belőle több mint egy pènzbirság amit a rendőrsèg szabott ki... mivel nem vettük èszre hogy már csak èn használhattam... mert csak az èn nevem szerepelt rajta... ezt igy el mondtuk a rendőrsègen... a büntetèst kifizetük... meg most lesz majd egy folyamatban lèvő ügyem hogy apasági tesztet kèrek a biroságtol mivel az anya nem engedi hogy láthassam a gyereket illetve nem akarja hogy bármien közöm legyen hozzá.... indoktalanul törtènik ez... de ahogy már most látom a fotokon a kis lányt egyre jobban hasonlit az ex pasiára... nem pedig. rám... ès ezèrt akarok apasági tesztet kèrni a biroságtol hogy kiderüljön az enyèm vagy sem... emelet kis szabály sèrtèseim voltak hogy nem a járdán mentem nem volt csengő a biciklin ilyesmi a büntestèst kifizettem nem lett semmi belőle... lehet igy szerződèses katona?

2015. szept. 4. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A KOMOLY,sittes balhékra gondolnak...mondjuk írni is kellene tudni.
2015. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli mentesítéstől számítva még nem telt el 3 év továbbá akkor sem lehetek szerződéses katona, ha a bíróság közügyektől eltiltás, lefokozás, szolgálati viszony megszüntetése büntetést szabott ki, vagy lefokozásomra, illetőleg a szolgálati viszonyom megszüntetésére fegyelmi fenyítésként került sor, a bírósági, illetve a fegyelmi határozat jog erőre emelkedésétől számított három évig.


(Viszont kell majd kérni a Bűnügyi nyilvántartótól igazolást hogy nem állsz büntetőeljárás alatt. Ez kötelező mindenkinek.)

2015. szept. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat./ segitsèget
2015. szept. 4. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!