Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sor kötelezettség igen nem és...

Sor kötelezettség igen nem és miért?

Figyelt kérdés

én 20 éves vagyok és én támogatom

szerintem vissza kéne állítani több okból is

sok hasznos dolgot meg lehet tanulni ott

fegyelem tisztelet bajtársiasság

és egy fiatal legnagyobb élménye lehet

gondolom mindenki halott történeteket apjától nagy apjától jót is rosszat is


szerintem jó lenne a sorkatonaság tartást adna a Magyarnak


2010. márc. 12. 20:29
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Egyet értek kérdező. És nagyon sok élményem volt ott, csak jók.
2010. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
75%

20 évesen honnan tudod?

semmi értelme nem volt, hidd el...semmi mást nem tanulsz ott csak felmosni, meg sz0pni

2010. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%

Ha az oktatás nem lenne szétverve ennyire, akkor az iskolában is megtanulhatná a fegyelmet, a tiszteletet, netán még a bajtársiasságot is. Nem kell ehhez a sorkatonaság.

A sorkatonaság eredménye egy megfélemlítő létszámú sereg, amelyet egy hangyaboly is legyőz. Inkább meg kéne hagyni így önkéntes alapon, de jobban propagálni és tisztességesebben kiképezni a katonákat.

2010. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
Tartást?Hát volt benne unalmas és értelmetlen dolog is,de hogy még egyszer olyan társak nem kovácsolódnak össze itt,mint a katonaságnál,arra mérget vehetsz!Megtanították az embernek a két határt, a senki és a legfontosabb ember közt.Egy mindenkiért-mindenki egyért!Ma ilyen nincs!!!!!
2010. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
56%

"Én 20 éves vagyok és én támogatom"


Látszik, hogy nem voltál benne.


"sok hasznos dolgot meg lehet tanulni ott"


Nyelni, nyalni, nyögni, nyúzni. Igen, végülis csupa hasznos dolog a mai magyar társadalomban.


"fegyelem tisztelet bajtársiasság"


A valósággal ez kb. olyan viszonyban áll, mint a választási ígéret a kormányprogrammal.


"és egy fiatal legnagyobb élménye lehet"


Ja, marha nagy élmény, ha reggeltől estig szivatnak, üvöltenek veled, általában véve kínoznak és gyötörnek, plusz aludni se hagynak. Hát, akinek ez élmény, az menjen és csinálja, áldásom rá, de ne kényszerítsék arra, akinek több esze van.


"szerintem jó lenne a sorkatonaság tartást adna a Magyarnak"


Az már régen rossz, ha a tartást nem a szüleitől kapja meg az ember, ott alapjaiban van elcseszve a dolog. Onnantól már legfeljebb csak tovább vadítják az amúgyis agresszív fenevadakat.

2010. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

"20 évesen honnan tudod?

semmi értelme nem volt, hidd el...semmi mást nem tanulsz ott csak felmosni, meg sz0pni"


hát onnan tudom hogy nagyjából ismerem a korosztályom

el vagyunk lustulva tesi órán 15 kör után mindenki haldoklik... piálunk züllünk

nem mondom hogy nem jó bulizni

de pl akik 1 éve végeztek velem gimibe és most találkozok velük hát olyanok mint egy csöves

se munka se suli csak a züllés

persze azért sokan mentek tovább tanulni is majd meglátjuk mire lesz elég


ráadásul az összetartás sincs meg igazán

nem is tudom

jó volt az a sorkötelezettség

és szerintem azért nem csak felmosásból állt

jó persze voltak szívatások is


de még is mindenki a jó dolgokra emlékszik miért?

2010. márc. 12. 20:43
 7/49 anonim ***** válasza:

A fiatalság fegyelemre okítását nem a sorkatonaságban kell elkezdeni, mikor már 18-19 évesek!


Olvassátok el ezt, és szemezgessétek ki belőle a hasznos dolgokat:


[link]

2010. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Kérdező, nevelnie, meg tartást adnia a szülőknek meg az iskolának kell, hát még megtanítani rendesen írni, olvasni.


Hobbimból adódóan rengeteget foglalkozom hadviseléssel, hadtudománnyal, és már régen letettem arról, hogy szerződéses legyek, mert egy nagy rakás SZAR a Honvédség. Hát még ha sorozottakból állna. Más: szerinted ki fizeti majd a te meg a sok ezer másik sorozott katonáskodását? Például a te anyád, apád.


Nem lenne az a pénz jobb helyen máshol, mint, hogy sorozott kopaszok etetésére költsük? Pláne, hogy a modern hadviselésben a sorozott hadsereg csak húsdarálóba jó. A profiké a jövő.

2010. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

"Az már régen rossz, ha a tartást nem a szüleitől kapja meg az ember, ott alapjaiban van elcseszve a dolog. Onnantól már legfeljebb csak tovább vadítják az amúgyis agresszív fenevadakat."


hát azért nem így van...

az üvöltözést is el kell viselni... nem lehet mindenki olyan hogy elsírja magát


az embernek akkor az lesz a második családja is igyekszik megfelelni

megtanulja a fegyvereket kezelni használni

csapatban dolgozni hisz egymástól függ a katonák "élete"

megtanulnak menetelni


a hierarchikus rendszer a férfiaknál amúgy is egy ösztönös dolog

a legtöbb ember fiatal örülne ha lenne ilyen

lenne kilátás a kilátástalanságba

és akkor nem a drogokhoz fognak nyúlni...

2010. márc. 12. 20:49
 10/49 anonim ***** válasza:
36%

"szerinted ki fizeti majd a te meg a sok ezer másik sorozott katonáskodását? Például a te anyád, apád.


Nem lenne az a pénz jobb helyen máshol, mint, hogy sorozott kopaszok etetésére költsük? Pláne, hogy a modern hadviselésben a sorozott hadsereg csak húsdarálóba jó. A profiké a jövő."


Annyira imádom az ilyen korlátolt agyú barmokat.

Ha nem vetted volna észre, akkor mostanában úgy évente kb. 2000 milliárd forint költségvetési hiánya szokott lenni a magyar államnak.


Namármost, szerinted ha ezt simán kibírjuk úgy, hogy közben leépítik az egész gazdaságunkat/minden intézményünket, akkor pár ezer fiatal férfit nem bírnánk etetni?


Más oldalról: Ha az utóbbi 150 évben bírtuk etetni mindig a katonaságot tanuló fiataljainkat, akkor most ne tudnánk a 21. század elején, amikor azt is megengedhetjük magunknak, hogy a magyar almatermés 8/10 része kint rohadjon meg a földeken?

2010. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!