Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön szeretnék letelepedn...

Külföldön szeretnék letelepedni. Magyarországon van vmilyen bejelentési kötelezettség? Ha igen, hol kell intézni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van, a KEKKH (Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Hivatala) rendszerében meg kell jelennie, hogy x évben letelepedtél külföldön. A jegyzőnek kell bejelentened, ő intézkedik a nyilvántartás megváltoztatásáról.


[link]



A polgárok nyilvántartással összefüggő kötelezettségei


A polgár


* köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni;

* köteles a három hónapon túli külföldi tartózkodását, továbbá annak megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél vagy a külképviseleti hatóságnál bejelenteni;

* köteles a tartózkodási helyet - annak bejelentésétől számított öt éven belül - a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismét bejelenteni (az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye a törvény erejénél fogva megszűnik)

(A polgár tartózkodási helyének megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is bejelentheti.


okmányirodán dolgozom

2010. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
50%

Hát én nem tudom, de én nem jelentettem sehol semmit és a velem együtt kint élő ismerőseim 99% sem.

Illetve a TB-t lemondtam, közöltem, hogy máshol fizetem, de ennyi. Azok nem kérdeztek semmit új címről meg hasonlókról. Van otthon egy bejelentett címem, meg van bankszámlám is... csak az életemet bonyolítanám meg, ha otthon betartanám az összes hülye szabályt. Kínlódhatnék, ha intézkednem kéne valamit... intézni való meg valahogy mindig akad.

2010. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az uj allampolgarsagot amikor felveszed, az ervenyes utleveledet leadod az ottani Mo. kovetsegre, s a tobbi az O feladatuk.

Tehat ervenytelenitik, s haza postazzak, aa tobbi mar automatikusan rendezodik, mivel ezt a kovetseg lerendezi.

2010. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Az a problémám, hogy elvileg kéne fizetnem az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mivel van Magyarországon állandó lakcímem. Nem szeretném fizetni, mivel külföldön élek (nem EU), igaz, nem telepedtem ott le. Még lógok a levegőben :)

2010. dec. 16. 14:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Okmányirodai hozzászóló!

A magyar személyi igazolványom lejárt. Ha nincs meghosszabbítva - azon kívül, hogy csak útlevéllel tudom igazolni magam -, milyen következményekkel jár? Az útlevél elegendő pl. ügyek intézéséhez?

Előre is köszi!

2010. dec. 16. 14:48
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 13.12-es hozzászóló!

EU tagállamban élsz, vagy azon kívül? Mert én nem az EU-ban, ezért vhogy rendeznem kéne, hogy itthon ne kelljen fizetnem eü. járulékot (mert minek, ha nem élek itthon).

Amúgy én is csak kimentem, nem jelentettem be sehova. Erre most jött a felhívás, hogy rendezzem a biztosítási jogviszonyomat. Nem tudom, hogy mitévő legyek.

2010. dec. 16. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Látod, milyen GONDOS a Magyar Állam?

-Még "Új Zélandon" is megtalálnak, ha fizetni kell A RÉSZÜKRE!... :DDDDD


De ha fordítva lenne!... :DDDDD

2010. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért találták meg, mert van magyarországi lakcíme... Ezt kétféle képen "mondhatja" fel, az egyik a hivatalos út, amit le is írtam és be is linkeltem, a másik, ha hajléktalanná válik és csak településszintű címe lesz. Ezzel is megpróbálhatják megkeresni, általában a postások tudják, hogy a körzetükben hol él a hajléktalan. Mi is küldtünk mér ki így levelet és persze mellette a tv-ben meghatározott ideig ki is függesztettük, de tudtuk, hogy a levél várhatóan célba fog érni, így is történt.

Magyarország határain belül jogsival vagy személyivel (illetve útlevéllel) tudod igazolni magad. Az útlevelet itthon és külföldön is elfogadják, nem kell ezért személyit csináltass. Minden ügyintézéshez elég az útlevél és a lakcímkártya, aminek az érvényessége nem jár le ha állandó lakcímed van, a tartózkodási cím lejár. Tehát bőven elég bármilyen ügyintézéshez az útlevél.

okmányos

2010. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Még biztos lesz kérdésem, akkor majd írok! :)

2010. dec. 16. 20:35
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Okmányos!

Tehát jól gondolom, hogyha lejárt a személyim, de van érvényes útlevelem, akkor igazából olyan, mintha lenne személyim - státusz, és ügyintézés szempontjából?

Persze tudom, hogy a kettő nem ugyanaz!


Az állandó lakcím addig megmarad, amíg nem jelentkezek ki? Nem számít, hogy nincs lakcímkártyám, és érvényes személyim?

Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de őszintén megvallva egy okmányirodában nem ilyen készségesek, és persze minden kérdés otthon jut eszembe. :)

Előre is köszi!!!!!

2010. dec. 16. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!