Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 8 általánossal lehetek a...

8 általánossal lehetek a Honvédségnél felcser?

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem! A "felcser" katona orvost jelent. Gondolod, hogy 8 általánossal lehetsz orvos? Érdekes elképzelés... :D
2015. szept. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg felcser mellett asszisztens ha részt veszel egy kb 18 hónapos ápolóképzésen és azt el is végzed. Ehhez is keresgélni kell mert sok helyen érettségihez kötik az ápolóképző tanfolyamokat, ill nem biztos, hogy a Honvédségnél elég az alapfokú iskolai végzettség + tanfolyam.
2015. szept. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen lehetsz, csak ezt a sorozáskor kérned kell.
2015. szept. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as milyen sorozáskor? Te mit szedsz?
2015. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy tudtommal a felcser szót hivatalosan nem is használják a honvédségnél, az régen volt a katonaorvos megnevezése. Ki mire mondja, van aki az összes valamennyire eüs katonát annak hívja, van aki meg az csak a valódi orvost, vagy azokat az eü-s katonákat, akik polgári eüs végzettséggel (is) rendelkeznek, de nem orvosok.


Manapság amúgy az állatorvosi szaksegédeket hívják felcsernek, meg az inszeminátorokat. Nem nehéz kitalálni, hogy az tuti nem leszel, én egész biztos vagyok benne, hogy a honvédségnél nincs szükség sertések mesterséges megtermékenyítésére például.

2015. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha felcser nem is, tökösnôvér biztosan.
2015. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, aki harci helyzetben a táborban sebeket ápol pl. fertőtlenít, összevarr stb.
2015. szept. 16. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:

felcser, mint megnevezés létezik a Honvédségnél (sőt más fegyveres testületnél is - pl. rendőrség-).

Ez nem orvos, hanem kb. ápoló vagy mentőápolónak megfelelő szint.(csak éppen speciálisan hadszintéri elsősegélynyújtásra kiképezve).

Amikor még szolgáltam, akkor minimum követelmény volt az érettségi, és szerintem ma sem adták alább.

2015. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Végül is mindegy, hogy ki mit ért alatta az a lényeg, hogy 8 általánossal senki nem dolgozhat az egészségügyben. Minimum egy tanfolyam elvégzésére szükséged lesz ha ilyen irányú elképzeléseid vannak.
2015. szept. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!