Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország kormánya mikor...

Magyarország kormánya mikor látja be, hogy nem elég a fizetésemelés a Honvédségnél, hanem eszközökkel is el kell őket látni?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 5. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Minek ide honvédség EGYÁLTALÁN?
2015. márc. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es, ezekben az időkben még nagyobb szükség van rájuk, és igen, eszközök kellenek leginkább, mert a modern háborúkat már ritkán vívják meg hagyományos fegyverekkel. Radarok kellenek, rakétaelhárító rendszerek meg egyebek.
2015. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1:


Nem unod ennek a lemeznek a pörgetését ? Ezerszer elmagyarázták neked vagy a hozzád hasonló véleményűeknek, hogy miért kell honvédség, és mégis tolod a lemezt.


Ezen az alapon az olyan országok, melyek kisebbek és egyáltalán nem fenyegeti őket semmi, minek tartanak komoly támadó-védő haderőket ?


Ezen országok Hollandia, Svájc, Belgium, Dánia és Szingapúr. Mindegyik 60 - 150 vadászrepülőből álló légierőt és 150 db-os harckocsiállományt tart fenn.



#2:


De hagyományos fegyverek kellenek, a korábbi várospusztító nukleáris fegyverekből MIRV-eket csináltak, amik kisméretű célpontok (repterek, bázisok, hadosztályok, harckocsi oszlopok) ellen valók és nem egy százezres város ellen.


Ha miniszterelnök lennék vagy valami befolyásos, politikusokhoz közel álló ember, akkor a következőkre költeném a Honvédségen belül a pénzt:


- vadászrepülők (MiG-35 Fulcrum és F-18C/D Hornet)

- szállítórepülők (C-130 Hercules)

- harci és szállító helikopterek (Mi-35 Hind, Mi-17 Hip, Mi-26 Halo)

- harckocsik és gyalogsági harcjárművek (M1A1/2 Abrams)

- önjáró tüzérség (M109 Paladin)

- légvédelem (MIM-104 Patriot, ZSU-23-4 Shilka)

- gépkarabélyok (AK-74M/12)



Szállítógépek flottája. 2db öreg An-26-osból áll (2 ami repülni is tud). Ezek a gépek max 40 embert tudnak elvinni a fedélzetükön. Ez 80 ember még egy század se. Mondhatjuk azt, hogy a Magyar Légierő összesen két szakasznyi katonát tud légi szállítással szállítani. Ezek a gépek olyan elavultak, hogy pl medevac-ra (légi sebesültszállítás) alkalmatlanok. (Nyilván fel lehet vinni a fedélzetére sebesültet. Én arra gondolok, hogy normális sebesült szállításra alkalmatlan.) (Van 3 db C-17es Pápán. Ezek valóban magyar felségjellel repülnek, de ezek NATO gépek, NATO missziókban szolgálnak, külföldi személyzettel. Magyarországnak csak egy csekély repülési ideje van amit kap a NATO-tól.)

2015. márc. 5. 23:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Eszközök? Flották?


Ruhájuk nincs! Gyakorlójuk, bakancsuk nincs tisztességes! Kapják a csekk-könyvet, hogy menjenek a ruházatiba vásárolni belőle, de ha bemennek megkérdezni, hogy bakancs, gyakorló van-e akkor épp csak ki nem röhögik őket. Lehet venni cipőfűzőt, meg zoknit. Addig hordják, amíg le nem feslik róluk, aztán meg varrogatják.


Szégyen, ahogy némelyik kinéz, és nem tud mit csinálni, mert nem tud hol vásárolni. Én mikor ezt először láttam/hallottam, el sem hittem. Pedig azt mondják természtes, hogy nincs semmi, ami kéne.

2015. máj. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!