Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha lenne kötelező katonaság,...

Ha lenne kötelező katonaság, megválaszthatnám a kasztom?

Figyelt kérdés

Úgy értem...oké hogy hazaszeretet meg minden, de durrogtatni nincs kedvem, túl érzékeny lelkű vagyok én ahhoz, de kiszökni külföldre se akarnék, mert akkor meg jönne a kulimunka és nulla megélhetés, most még hogy nincs szakképzettségem.


Én ilyen katonai teherautósöfőr lennék szívesen, aki az arcvonal mögött jóval szállítgatja a kaját meg postákat visz stb... szóval ilyen békésebb munka, és amúgy is szeretek kamionozni.


Lehetne választani? Mert ha a kezembe nyomnának 1 fegyvert inkább pucolgatnám a krumplikat a barakokban, nem akarom más harcát vívni, még ha tegyük fel az ellenség rosszat is akar nekünk.



2015. szept. 20. 19:47
1 2
 1/15 Bob the builder ***** válasza:
100%

:) Kaszt :)

legyél lvl 1 baka

2015. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dymo ***** válasza:

Kaszt :D


Az lennel, amire beosztanak es amire egeszsegugyileg alkalmas vagy. Ha van speckó tudás, mondjuk c,d,e jogsi, ilyen-olyan gépkezelő, akkor egyértelmű

2015. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
najó esetleg még vadászpilóta lennék, mert az olyan menő dolog, nincs fogtömésem és nem vagyok szemüveges ^^ Meg nem tudom mennyi repcsijük lenne a szirszar hadseregnek, mert nekünk magyaroknak van kb 3 db, de nekik lehet csak 2, és akkor már előnyben lennék
2015. szept. 20. 20:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem kasztnak nevezik, de bizonyos korlátok között választhatsz. Tehát a katonaság önkéntes lesz, mert a katonának van valamennyi szabadsága, hogy mi lesz belőle. Ha nagyon kicsi a fénytörési hibád, akkor akár vadászpilóta is lehetsz. Igaz, a sofőrnél is van fegyver.
2015. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dymo ***** válasza:

Vadaszpilotanal a gerinc legalabb olyan fontos, mint a szem. Teljesen jol ellehetsz, de csak a rontgeneknel derül ki hogy megfelelő-e. Szarra vizsgalnak.

Egyebkent meg nem 3 gépünk van...

2015. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

régebben néztem videókat, ahol magyar pilóták beszéltek az egészről, és ahogy leírták kész röhej volt. Kell egyetemi diploma 1 minimum, aztán ha kibírod a kiképzést kiküldenek valahova kanadába évekre, és majd aztán talán vezethetsz itthon egy olyan gépet amit már csak a rozsda tart össze, és az adott reptéren amit láttam az 3-4 darab volt, de azért én még ezeket is elvezetném, ki ne akarna pilóta lenni...


Ellenben pl Angliában a RAF önkénteseket keres vadászpilótának állandóan, átlagon felüli fizetés már a kiképzés alatt, és a diplomádat meg mindent már a kiképzés alatt szerzed meg, ráadásul a legkorszerűbb gépekkel repülhetsz és gondolom ott jóval 100 felett van a számuk. A feltétel csupán annyi, hogy legyél angol állampolgár, amit 5 év angliában töltés után kérvényezhetsz. Legalábbis így volt, lehet hogy ez a migráns krízis miatt most a többi nációnak is betesznek.

2015. szept. 20. 21:40
 7/15 Dymo ***** válasza:

Azert ez nem igazan igy megy. Diploma tenyleg kell a kitűnő egészség mellett. Az egesz képzés alatt szigorú kovetelmenyeknek kell megfelelni.

Masoknal nem tudom, hogy megy ez, de szerintem kell az állampolgárság hozza. Olyan allamrol nem hallottam meg, aminek a hadseregeben állampolgárság nelkul lehetne tiszt valaki.

2015. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dymo ***** válasza:
A fizu meg akkor lesz kiemelkedő, ha elvegzed. Addig alap hadnagyi.
2015. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ez most konkrétan pilótának képez ki és hadba is állítana, ha végigcsinálnám.


Itthon pedig csak ezt találtam: [link] De ebből nem nagyon derül ki, hogy most csak kiképez és aztán menj a dolgodra, vagy ez is hadba állítana-e. Meg mondjuk az oldal maga olyan igazi fapados magyaros :D Biztató...

2015. szept. 20. 21:58
 10/15 Dymo ***** válasza:
Ha kikepeznek termeszetesen alkalmaznak is. K..rva draga egy ilyen képzés.
2015. szept. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!