Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jó dolog, hogy új terepmintát...

Jeffrey Spender kérdése:

Jó dolog, hogy új terepmintát fejlesztünk, vagy lehetne inkább a jelenleg létezők közül válogatni, s felszerelni honvédjeinket?

Figyelt kérdés
[link]
2015. okt. 13. 14:03
 1/9 szántóvető ***** válasza:
szót sem érdemlő hír,a haditechnikai beruházásoknak kéne prioritást élvezniük.
2015. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Háát, a 90M már akkor se volt jó semmire, amikor kitalálták, azóta meg azért történt egy-két előrelépés a terepminták világában. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a szakmai szempontok most sem nagyon fognak érvényesülni, inkább az lesz a lényeg, hogy valamelyik fidesz döbrögi textil üzeme le tudja gyártani négyszeres áron, olyan minőségben, amit a kínai gyerekmunkások is kiröhögnének.


A Rába terep színeit és mintaalapját kéne digitalizálni, abból elég jó dolgot lehetne kihozni.

2015. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A Rába terep színeit és mintaalapját kéne digitalizálni, abból elég jó dolgot lehetne kihozni."


Igen, nekem is egy digitális minta jutott eszembe. Ez a 90m elég elavult már. Én a Multicam-hez vagy a Surpat-hoz hasonlón gondolkodnék inkább.

2015. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Szárazföldi Erőknek Multicam-et adnék, addig a Légierő tagjainak "BDU"-t (tudom, hogy az elsősorban szabásminta, de a terepmintára is ráragadt az elnevezés) és Flecktarn-t / Erbsenmuster-t adnék. Az M81 BDU-t zöldellő erdőben használnák, addig a Flecktarn / Erbsenmuster terepmintákat ősszel és télen.
2015. okt. 13. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Multicam-et nagyon szerettem az ellenfélen milsimes koromban: már 100 méterről világított az átlag magyar erdőben télen-nyáron. A britek MTP elgondolása már valamivel életképesebb, mint az eredeti multicam, de szerintem sokkal jobb mintákat is lehet találni itthonra. Érdemes például megnézni az oroszokat (nem azért, mert ruszki fan lennék, de a terepmintákban tényleg nagyot alkottak), nyáron, tavasszal nincs jobb egy berezkánál, partizan-nál.
2015. okt. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az M81 BDU és a Flecktarn / Erbsenmuster mennyire elfogadható terepminták ?
2015. okt. 13. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Használtam mind a kettőt, a flecktarn aljnövényzet nélküli, sűrűbb, vagy őszi-téli erdőben nagyon jól működik (néha kicsit sötét magyar viszonylatban, inkább a fenyőerdőkhöz lett kitalálva). Az M81 woodland meg szerintem egy igazi mindenes. Kicsit mindenhova jó, de igazán sehova se, mivel egyszerre vannak benne az élénkzöld és a sötétebb színek. Az a vicc, hogy a 90M-nél még így is sokkal jobb, mert az egyszerűen tavasszal-nyáron nagyon sötét, télen-ősszel meg nem elég barna.
2015. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen hót felesleges jelenleg ezen rugózni. A terepmintás ruha az ezredik dolog amit meg kéne oldani, ráadásul ha muszáj lenne, akkor tartana kb 2 hétig.


- Nincs működő katonai helikopter.

- A Grippenek nem tudnak földi célpontot támadni.

- A hadsereg ténylegesen bevethető része kb harmada-negyede az állománynak, hatalmas főtiszti vízfej van.

- A szerződéses állomány fizetése olyan röhejes, hogy túlzás nélkül nem megy valamire való ember katonának. Inkább kitanul valami rendes szakmát. Lúzer állományból meg csak lúzer hadsereg lesz. (Tisztelet a kivételnek.)

- Ezeréves tankjaink, csapatszállítóink és egyáltalán autóink vannak.

- Emlékeim szerint 6-7 ezer fő kéne az állomány feltöltéséhez. Lásd a fizetés pontot, hogy miért.

2015. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a nyolcas válaszolóval.

Ennek a terepminta-váltásnak annyi értelme van , mint padlólapot fektetni , miközben ég a tető.

2015. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!