Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna jobb számunkra,...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi lett volna jobb számunkra, tengelyhatalmi számára a második világháborúban, hogy kezdeményeztünk, támadtunk a Szovjetunió ellen vagy hogy ha védekezésben kellett volna visszatolni őket a határaik mögé?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé népszerű nézet lett rendes történészek között is, hogy ha június 22-én nem lépnek a németek, akkor 1-2 héttel később a vörösök hordái zúdultak volna Európára, mind Nyugat-Európára, mind Kelet-Közép-Európára, mi lett volna a jobb, ha védekező félként nézünk szembe, vagy hogy támadó félként néztünk szembe a szovjetekkel ?
2015. okt. 26. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Muszáj hetente megkérdezned 3x ezt? :D
2015. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Emlékeim szerint ezt még nem kérdeztem :D Vagy javíts ki, ha tévedtem :D
2015. okt. 26. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez egy hülyeség. Nem tudom milyen rendes történészek vannak akik ezt állítják, de a Szovjetunió nem állt készen és nem 1-2 hét kellett volna hozzá. A KGB sokkal korábban jelentette, hogy a németek megkezdték a csapat összevonásokat a támadáshoz csak Sztálin nem hitte el. Viszont a másik oldalról én még nem hallottam olyanról, hogy a német titkosszolgálat ilyet észlelt volna, főként az akkori infrastruktúra mellett. A szovjet csapat összevonás hónapokkal előbb megkezdődött volna, ha támadni készültek.
2015. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt a hülyeséget honnan szeditek, hogy a szovjetek támadatak volna?

Meg mi ez a baromság : "a Szovjetunió ellen vagy hogy ha védekezésben kellett volna visszatolni őket a határaik mögé?".


1941 júniusában a magyaroknak szinte könyörögtek, hogy ne lépjenek hadba ellenük.

Ők is tudták, hogy nulla esélyük lett volna bármely állam elleni támadás esetén. Tanultak a finnországi kalandból. (és azt még tegyük hozzá, hogy Finnország az 1920-as évekig több száz évig oroszo. része volt!!!)

2015. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4+


1-2 hét tényleg túlzás, de pár év már reális, hiszen az oroszok brutális vesztességekkel is szuperhatalommá váltak a háború végén.

2015. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Senki nem tud a történteken változtatni. Magyarországot megcsonkították. Mindegy melyik oldalon álltunk volna, előbb-utóbb úgyis megtörtént volna. Európa addig nem nyugodott. Nem bírták elnézni, hogy a "primitív, vért ivó, nyers húst zabáló, Ázsiából (vissza ?)jött félállatok" nagy területtel rendelkezzenek Európában.
2015. okt. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Hitler ott kúrta el, Sztálin pedig ott csinálta jól, hogy az előbbi nem hallgatott a tábornokaira, az utóbbi meg igen. A Szovjetunió megtámadásával nem volt semmi baj.


1942-43-ban a németek még simán nyerhettek volna keleten, hogyha Hitler azt mondja a tábornokainak:

"Oké, ti vagytok a szakértők. A lényeg, hogy zúzzátok le a Szovjetuniót és foglaljátok el legalább az Urál hegységig az egészet pár év alatt. De rátok bízom hogyan csináljátok."

Sztálin pedig nem szólt bele a legfontosabb dolgokba. Oké, ott volt, néha mondott pár dolgot hogy hogyan kéne csinálni (és azt muszáj volt), de pl. hagyta a tábornokainak, hogy a németek Kurszknál támadjanak és felőröljék őket. És nagyon sokszor átengedte a katonai vezetést a hozzáértőbb tábornokoknak. Nagyon röviden ha Hitler nem erőlteti a támadást 1943-ban a már erősebb szovjetek ellen és ha 1942-től a tábornokaira bízza hogyan nyerik meg a keleti fronti háborút, akkor minden esélyük meg lett volna az Urál hegységtől nyugatra elfoglalni a Szovjetuniót.


Ja igen és még ott is elrontotta Hitler, hogy nem állította maga mellé a szovjet-oroszok által elnyomott népeket. Pedig szerintem millió számra csatlakoztak volna a németekhez az ukránok többek között, ha ígérnek nekik egy önálló államot a háború utánra (vagy akár létre is hozzák a háború alatt azt). De mivel Hitler lenézte a szlávokat általában, ezért az ukránokat (baltiakat, fehéroroszokat, stb.) nem kezelte egyenlő félként.

2015. okt. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!