Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudnátok információkat adni a...

Tudnátok információkat adni a szanitécről?

Figyelt kérdés

Milyen iskolát kell elvégeznem ahhoz,hogy szanitéc lehessek? Esetleg Baranyában van ilyen suli? Mennyit keres egy szanitéc? Mi a pontos feladata?Most Pécsen vagyok gimnazista,jövőre érettségizem,és jó ideje érdekel már minden,ami a Honvédséggel kapcsolatos.

Köszi előre is!



2015. nov. 8. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnánk?

Egészségügyi szakközépiskolát.

Minden megyében van.

Pont annyit, amennyi a zsoldja. Ezt egy táblázat határozza meg.

Sebkötözés.

2015. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szakközépiskolát. - Nem

Pont annyit, amennyi a zsoldja. Ezt egy táblázat határozza meg. - Ez nem egy PMC. Itt fizetés van, nem zsold.

Sebkötözés. - jaja. Ennyi. a munkaköri leírás ennyit dob: "Sebkötözés"



Tisztázzunk valamit.

Olyan mint Szanitéc nincs.

Orvos lehetsz, ehhez általában magasabb orvosi képzést kell csinálni.

Esetleg elmehetsz CLS katonának. Az egy alacsonyabb szint.

De Toborzóirodában egyébként több információt kaphatsz.


Az hogy mennyit keres egy EÜ-s attól függ milyen rendfokozatban van.

Egy altiszt sokkal kevesebbet mint egy tiszt aki Orvos természetesen.


Itt GYK-n pontos választ senkitől nem fogsz kapni.


Irány a toborzóiroda!

2015. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék menni toborzóirodába,de nem mostanában tudok,mert 8-tól 12-ig lehetne és én akkor suliban vagyok. Legközelebb,ha szünetem lesz,mindenképp elmegyek. Köszönöm!:)
2015. nov. 8. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy fentebb is írták az egészségügyi középiskolát javaslom. Olyan nincs a MH-ban, hogy szanitéc. Ott is van ápoló, mentő tiszt, sofőr, orvos stb. Általában úgy oldják meg, hogy civilből jönnek be ápolók, orvosok és utána kapnak képesítésnek megfelelő beot. Fizetés pedig rendfokozattól függ. Például egy ápoló törzsörm. többet keres mint egy ápoló szakszi. De egy orvos aki alezredesi rendfokozatban van jóval többet keres mindkettőnél. Hogy be tud tájolni egy hadnagy mentő tiszt olyan 150000 nettót keres. Remélem tudtam segíteni!
2015. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók modták. Magyar honban nincs szanitéc. Felcsernek hívják őket a honvédeknél és a rendőröknél. Alapesetben egészségügyi végzettségű, érettségizett embereket vesznek fel ilyen beosztásba. Feladata pedig (kb.) betegápolónak megfelelő, azzal a kitétellel, hogy mellette megfelelő szakmai kiegészítő képzést kap (lőtt, roncsolt seb, és egyéb harctéri sérülés kezelése)
2015. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 9. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Aha..sebkötözés.

2015. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen,ez "sebkötözés"
2015. nov. 11. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!