Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azzal kapcsolatban már elég...

Azzal kapcsolatban már elég sok kérdés látott napvilágot, hogy mi lett volna ha a németek nyerik a II. VH-t. Én viszont azt kérdezem milyen lenne a világ (főleg Ázsia) ha a japánok is nyernek?

Figyelt kérdés
"Ha" kategóriás tudom. Az érdekelne Ázsia, hogy nézne ki, milyen kapcsolata lenne japánnak Németországgal...stbstb. Tudom kismillió lehetőség elképzelhető.

#győzelem #Németország #Hitler #világháború. japán
2015. nov. 26. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
A két ország sorsa e tekintetben szorosan összefüggött. Ha a németek nyernek, akkor a japánok is. A németek vesztettek, innen borítékolható volt a japán vereség is, egyedül maradtak, csak még ott egy kicsit tovább hősködtek 45-ben. Ha feltételezzük, hogy Japán nyer, akkor a németek is. Biztosan szoros együttműködésben lettek volna egy ideig, de azt, hogy az oroszok meddig nézték volna a japán terjeszkedést, nem tudom. De az oroszok nem arról ismeretesek, hogy belenyugszanak egy vereségbe. Úgyhogy szerintem egyszerűen tovább húzódott volna a háború még több áldozattal.
2015. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen természetesen úgy értettem, hogy a Tengelyhatalmak győznek nem csak Japán külön. Csak azért így kérdezem mert arról már ezeregy elmélet született, hogy milyen lenne a világ ha Hitler nyer, de Japán mit csinált volna egy győzelem esetén?
2015. nov. 26. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Philip Kindred Dick: Az ember a Fellegvárban című regénye erről szól.
2015. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen és most csinálnak belőle sorozatot. Az első részt láttam és nagyon jó.
2015. nov. 26. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!