Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy katona a neve elé eheti a...

Egy katona a neve elé eheti a rangját?

Figyelt kérdés
Úgy mint például a dokorok az írják, hogy dr. Kovács Béla ( hasra ütés szerű volt a név ), a katonák is írhatják azt, hogy őrgy. Kovács Béla ( őrgy = őrnagy ) vagy ezds. Kovács Béla ( ezds = ezredes ), de akáár egy nagyon magas rangú tiszt is odateheti-e, hogy ddtbk. Kovács Béla ( ddbtk = dandárábornok )?
2015. nov. 29. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aztán majd a tejesember és a postás veszekednek majd egymással, hogy melyik mit is jelent...
2015. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, de ha én ilyen magas(abb) rangú katona lennék, azt büszkén vállalnám.

A kérdés az volt, hogy használhatja e a nevében.

2015. nov. 29. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért ne írhatna akármit a neve elé? A törvény nem tiltja (a közhiedelemmel ellentétben a nemesi címek használata is csak hivatalos helyekre terjed ki, egy boríték címzése nem az), amúgy meg senkit nem érdekel. Más kérdés, hogy aki elért már valamit, az nem arra gerjed, hogy betűk díszelegnek a neve előtt (az egyetemünkön az országosan ismert tudósok se használják a címeiket).
2015. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A szolgálati érintkezés során, illetve a szolgálati tevékenységével kapcsolatos papírokon kötelezően használnia kell. (A név után írva)

A polgári élettel kapcsolatos hivatalos okmányokon nem használhatja (ahogy a gróf, vagy a báró, vagy a vezérigazgató sem).

2015. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Eléírhatja, de max hülyének fogják nézni, mert itthon semmit nem jelent, hogy valaki ddtbk, inkább azt jelzi, hogy csókos.

Nekem kapásból az jönne le, hogy egy semmirekellő, aki életében nem vitte semmire és most ezzel próbál valakinek tűnni.

Ugye jól gondolom, hogy te is egy lúzer vagy?

2015. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nevük mögött szokott lenni.
2015. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem eheti meg a rangját...
2015. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy kevés van belőlük, különben komplikációk adódnának, mint a doktoroknál. Pl. amikor csöngetnek, hogy

- Doktor úr, szül a feleségem, jöjjön gyorsan.

- Mennék, de én Dr. Nagy közgazdász vagyok. A negyediken lakik Dr. Nagy, az orvos...

- Én is azt hittem, de ő Dr. Nagy jogász...

2015. nov. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

5: azért ha neked a dandártábornok azt jelenti hogy csókos, meg hogy semmirekellő ( és hogy én is az vagyok ), nagyon el vagy tévedve.

Tudod egyáltalán mi az a dandártábornok? Vagy csak a magyar politikából kiindulva írtál valamit.

2015. nov. 30. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:

"azért ha neked a dandártábornok azt jelenti hogy csókos, meg hogy semmirekellő ( és hogy én is az vagyok ), nagyon el vagy tévedve."


Valaki magyarázza már el az inasnak, hogy nem vagyok eltévedve.

2015. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!