Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gumilövedékes-, gázfegyver,...

Gumilövedékes-, gázfegyver, vagy paprika spray?

Figyelt kérdés

Sokat túrázom, és olykor belefutok kóbor ebekbe, amik ellen be akarok szerezni valamilyen fegyvert.

Azt tudom, hogy a gumilövedékessel jól kell célozni, különben nincs megállító ereje. A gázpisztoly viszont nem tudom alkalmazható-e pl. esőben vagy erős szélben. Gondolkoztam még gázspray-n, mivel könnyű előkapni, viszont nincs hanghatás.


Ti melyiket javasolnátok?



2015. dec. 26. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Futáskor a gázfegyver zavaró , hiába van tokba . Spré akár kettő 40ml-es PV is a nadrág övön vagy zsebbe simán hordható . Gumilövedékes kizárólag otthon védelmére használható .
2015. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kuglofff11 ***** válasza:
0%
A postások szoktak hordani magukkal egy magas frekvenciájú nagy hangerejű zümmert, amitől meghülyülnek a kutyák. Nem bírják a hangját, elszaladnak. A másik lehetőség az éles maroklőfegyver, (9x19 és a felett) nagy megállítóerejű lőszerrel, de ez Orbánisztánban esélytelen, a viselési felejtős. A gázspré/gázpisztoly szembeszélbe izgi, és nem biztos, hogy a kutyusnak is fájni fog eléggé, hogy meghátráljon. A gumilövedékes semmire se jó.
2015. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kovpet ***** válasza:

Erre a felhasználásra szerintem a gázspray a legjobb.

A gumis fegyver nem igazán alkalmas erre. A gázpisztoly alkalmas lenne, de én nem cipelnék egy félkilós vasat az erdőbe. A spray viszont hatékony és ugyanakkor nem nehéz.

Mondjuk nem árt, ha kettő van és persze a hideg sem tesz jót neki.

2015. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom honnan vettétek,hogy a gumilövedékes fegyver nem hatékony.Ha azzal valakit eltalálsz az egy az egybe berosál a fájdalomtól.
2015. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:
Túrán, állat ellen? Inkább gáz.
2015. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Úgy tűnik a gázspray-nél maradok, tekintve olcsóságát és hordozhatóságát. Egyetlen gondom vele az, hogy csak akkor van értelme használni, ha a kutya 1-2 méteren belül van, ami már veszélyes távolság.

2015. dec. 27. 11:39
 7/11 kovpet ***** válasza:
61%

Gázpisztolynak sincs lényegesen nagyobb hatótávolsága.

Gumissal meg nem biztos a találat.

Nem véletlen, hogy feltalálták a sörétes lőfegyvert, csak hát ugye nálunk ez nem pálya. :)

2015. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gázspray. Paprika, más néven PV vagy OC típusú.


Vegyél szerintem kettőt is a biztonság kedvéért és mindkettőt is hordd egyszerre. Kisebbek és könnyebbek mint a legtöbb mai mobiltelefon vagy kulcscsomó is.


Engem már fújtak le tesztből paprika gázspray-vel. Megvakulsz tőle minimum 20-30 percre. Hatótávolsága 1-2 méter.

Ha valaki megvakul vele (akár állat, akár ember), az onnantól nem a támadással lesz elfoglalva.

2016. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Csiß ***** válasza:
100%
Kutyára elégnek kell lennie gázfegyver riasztó tölténnyel.Akkorát durran,hogy még te is elszaladsz.Amit az nem ijeszt meg,azon semmi nem fog fogni (csak a .45 acp,de ugye az nálunk nem opció)
2016. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Gumilövedékes!9mm zoraki a legjobb!Használhatod riasztóként is!Ha nem teszed bele a gumit!Rám is rámhivták ezért a rendőrséget!Itthol lövöldöztem!Kérdezik mért?Azért tisztelt biztos urak mert rávan írva hogy gyakorolni kell a lövészetet!Hát hol gyakoroltam volna?Birtokomra szólt?!De az volt bent a legjobb!Mikor lomtalanításkor gyakoroltam vele!2 percen belül egy sápatt arcut nem láttál az utcában!
2016. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!