Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázfegyver kérdés: Keserű...

Gázfegyver kérdés: Keserű Pitbull acéldobbal, vagy Alfa G030?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam, mert talán több hozzáértő jár erre, mint a sport kategóriába.


Nehezen döntök a két fegyver között:


Alfa G030 - tartós, sok benne az acél alkatrész, főleg jókat olvastam róla, viszont nehéz (720gr), a dob spiáter, és hagyományos, kiálló kakasa van, ami könnyen elakad a ruhában.


Keserű Pitbull - Elsősorban a tömege (485gr), a DAO rendszer és a gyors tárcsere lehetősége miatt érdekelne, viszont azt olvastam, hogy élettartama 500-1000 lövés közé tehető (azt nem írták, hogy ez az acéldobosra, vagy a többire vonatkozik).


Nem csak dísznek szeretném tartani, hanem sokat gyakorolnék vele, és megbízható, jól hordható önvédelmi eszközt szeretnék magam mellett tudni ebben a retkes világban. Az ár jelen esetben nem szempont. Minden hasznos tanácsot előre is köszönök!



2015. szept. 14. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ALFA G030


Egyértelműen magasabb minőség és érték állóbb is.


A kakast meg egy Dremmel vagy flex 10 mp alatt levágja.

2015. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"(azt nem írták, hogy ez az acéldobosra, vagy a többire vonatkozik)" L alakú biszbasz szokott eltörni aztán nem forog a tár "Nem csak dísznek szeretném tartani, hanem sokat gyakorolnék vele, és megbízható, jól hordható önvédelmi eszközt szeretnék magam mellett tudni ebben a retkes világban." ez 1vs1 még jó is lehet és a hanghatás miatt ha van a közelben rendőr de amúgy ezek a legálisan tartható dolgok vicc kategóriába tartoznak
2015. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Azt hiszem Alfa G030 lesz belőle. Sajnos a tv adta lehetőségek kimerülnek ennyiben. Vicc, nem vicc, érthetetlen számomra, hogy az embereket rommá rabolják, erőszakolják, gyilkolják nap, mint nap, akár 500 forintért, vagy egy doboz cigiért, de még mindig nagyon kevés embernek jut el a tudata odáig, hogy minimum egy gázspray-t magánál tartson, és ne legyen teljesen védtelen.
2015. szept. 14. 16:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! ALfa G030-ot javaslom! nekem is az van ;) és hidd el hogy nem annyira vicc kategória. 6 lövésből azért sok mindent el lehet érni. Ezenkívül van még egy előnye, a gumilövedék miatt kiváló otthonvédelmi eszköz. Javaslom hogy szerezz be hozzá egy olyan övtokot, ami erős és gyorsan lehet belőle rántani. Üdv.
2015. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Régebben elég sokat viseltem gázfegyvert, vagy mint írták: viccfegyvert. Kutyát dobálni, vagy levélalátétnek használni tökéletes. Ez az én véleményem.


BÁRKIT, ismétlem BÁRKIT megcáfolok aki azt állítja, hogy egy elszánt támadóval szemben bármit is ér. Mert nem, egy forintot sem ér.


Leteszteltük! Kezembe csutát ragadtam, 5 méterről nyitott szemmel sétáltam, futottam a kolléga felé, -aki volt mikor az egész tárat rám lőtte. De a csuta 10/9 alkalommal betalált nála. Egyszer megbotlottam.

2015. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A G030 megéri, most már alig drágább, mint a Zoraki R1 GG. Nekem az van, azt is ajánlanám, de eléggé elszállt az ára.
2015. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a határozott válaszokat, akkor el van döntve a dolog :)


5-ösnek írom, hogy egyrészt az nagyon nem mindegy, hogy milyen patron van benne. A PV jóval keményebben odabax, mint a CS, érdemes felváltva tárazni. Másrészt az bőven elég, ha kizökkenti az ember a támadót. Nem helyben kel állni, hanem kitérni, és utána még rá lehet zúzni egy párat az illetőre. Nem arra számítok, hogy majd összeesik, hanem arra, hogy jelentős előnyre teszek szert adott esetben, amit aztán többféleképpen ki lehet használni.

2015. szept. 16. 10:34
 8/14 A kérdező kommentje:
Meg aztán az Alfát csak gumira fogom tölteni, veszek mellé gázt is. Ha nem lenne ez a Wadie töltény káosz, akkor vegyesen táraznám az Alfát CS/gumi/PV/CS/gumi/PV variációban. Így muszáj leszek venni külön egy gázosat is, ami viszi a Wadie-t :( A gáz-riasztó gumizás - nem gumizás jogi háttere meg nem érdekel, fontosabb a családom és a saját biztonságom.
2015. szept. 16. 10:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


5-ös vagyok. Ha nem laksz túl messze, bevállalom, hogy rám tárazz bármilyen gázzal. Lehet PV, vagy CS, de egyszerre is. Meghívom a hozzászólókat is, hogy lássák nem ér semmit. Vadász vagyok (járok is lőni), tudom mennyit ér egy gázfegyver egy éles lőfegyverrel szemben.

2015. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lapua+keménygumit is vállalsz,Alfából?
2015. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!