Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaság mellett agitáló...

A sorkatonaság mellett agitálók milyen érveket tudnak felsorolni az álláspontjuk mellé?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lesz, olvasom a híreket, viszont ettől függetlenül még mindig van egy elég hangos kisebbség, aki szerint kellene a sorkatonaság. A "meg kell nevelni a puhány fiatalokat" típusú érveknél egy kicsit szofisztikáltabbakra lennék kíváncsi. Milyen társadalmi problémákra lenne megoldás ez? Mennyire járulna hozzá a gazdaság fejlődéséhez?

A válaszokat előre köszönöm!


2016. jan. 19. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Eljátszom az ördög ügyvédjét, mert tőlem is tvol áll a sorkatonaság, de próbálok az ő fejükkel gondolkozni :)


- Lesz egy nagy, bevethető tömeg, akiket ki lehet vezényelni sürgős munkák elvégzésére (árvíz, hótakarítás, szociális munkák... stb.)

- Segít csökkenteni a társadalmi kirekesztettséget (különböző rétegek összezárásával, egy szinten tartásával)

- Megtanít együttműködésre, teendőkre vészhelyzet esetén

2016. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ezzel csak az a "baj", hogy jelenleg is, amikor tortenik valami katasztrofa, sorban allnak az onkentesek es mennek.

A tarsadalmi kirekesztettseget pedig nem a legjobb ugy csokkenteni, hogy osszezarsz mindenkit, sot ez sok esetben epphogy tovabb fogja novelni.

2016. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én voltam katona, és az előző hozzászóló valahol el is találta, hogy milyen előnyei voltak. Csak saját tapasztalataim alapján, amiben annak idején magam is részt vettem:

"- Lesz egy nagy, bevethető tömeg, akiket ki lehet vezényelni sürgős munkák elvégzésére (árvíz, hótakarítás, szociális munkák... stb.)" Tiszai árvíz: homokzsák szállítás, kiköltöztetés, ingóságok mentésében közreműködés, téli időszakban hótól elzárt falvakba élelmiszer eljuttatása katonai járművekkel, közreműködés művese kezelésre szállításban ugyanilyen helyzet fennállásakor.

"- Segít csökkenteni a társadalmi kirekesztettséget (különböző rétegek összezárásával, egy szinten tartásával)" Ez is helytálló, hiszen a mai napig tartom a kapcsolatot olyan származású és társadalmi szintű volt katonatársaimmal, akikkel kicsi a valószínűsége annak, hogy a civil életben egymás mellé kerülünk, és összebarátkozunk, és egy pillanatra sem bántam meg, hogy megismertem őket.

"- Megtanít együttműködésre, teendőkre vészhelyzet esetén" Ez szintén igaz, és az ott tanultak bármikor jól hasznosíthatók később is egy polgári védelmi rendszerben történő részvétel esetén.

Én ettől függetlenül ma már inkább a professzionális haderő mellett foglalnék állást, még ha volt is valódi haszna a sorállományú katonaságnak annak idején. Amit viszont szívesen látnék, és támogatnám is, az az lenne, ha pl. az iskolákban tanítanának honvédelmi ismereteket. Akár valamelyik másik tantárgyba beintegrálva, akár önálló tantárgyként. Legalább elméleti szinten lehetne valamennyi fogalma felnövekvő nemzedékünknek a honvédelemről, és biztos vagyok abban is, hogy a fiatalság érdeklődve hallgatná. Akár azt is elősegíthetné ez a dolog, hogy akit ez tényleg jobban érdekel, később katonai pályát válasszon.

2016. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as, jól emlékszem, 89 előtt adtak ki könyvet alapvető honvédelmi ismeretekről?
2016. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem a kérdésre válasz, de a béna lúzer hülye Svájc miért nem törli el a sorkatonaságot? Vagy mondjuk Izrael?
2016. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kovpet ***** válasza:
100%
# 5: Svájcban és Izraelben szerintem jut meleg víz a sorköteleseknek a zuhanyzáshoz. Az azért más szint mint nálunk. Szerintem értelmes sorkatonai szolgálat ellen nagyságrenddel kevesebben lázadnának mint most. Most lehet tudni, hogy ugyan az lenne mint 20 éve, csak még kevesebb pénzből, tehát még alacsonyabb színvonalon...
2016. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4-es, valamilyen könyv nekem is rémlik ezzel kapcsolatban. És általános iskolás korunkban volt olyan délutáni foglalkozás is, ahol katonák jöttek, és előadást tartottak az akkori honvédség életéből. Az osztályban valamit vetítettek, utána pedig az iskolaudvaron rögtönöztek egy kis bemutatót, fegyvereket lehetett kézbe venni, megtekinteni, gázálarcot felpróbálni, sisakot, csajkát, kulacsot, egyéb felszerelési tárgyakat megnézni stb. Nagy érdeklődéssel vettük körül a helyszínt, és máig emlékszem rá, akkora élmény volt. :-)
2016. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kekeckedésként kérdezem, 83-as, honvédként milyen kézifegyverből lőttél és hány alkalommal? Csupán érdekelne a dolog.
2016. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, több alkalommal volt lőgyakorlatunk, volt éjszakai lövészet is, de ez az alapkiképzés alatt, összesen talán tíz alkalom ha lehetett. (Én már nem az a generáció vagyok, akit a Karakumba is kiutaztattak lövészetre.) Legtöbbet FÉG gyártmányú AMD-65 gépkarabéllyal lőttünk, illetve 9mmPA kispisztollyal. Díszalegységi tag is voltam, itt AK47 gépkarabélyunk volt, de azt csak csőszájfékkel, vaktölténnyel használtuk.
2016. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi a véleményed arról a gyakoris mentalitásról, amiben görcsösen ragaszkodnak az AK-63-ashoz?
2016. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!