Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadsereg reform? Lehet tényleg...

Hadsereg reform? Lehet tényleg értelmesebb lenne?

Figyelt kérdés

Sokan a hadsereg reformra így gondolnak: új tankok, új kézi fegyverek, új repülők, több ember. Ezzel meg is lenne reformálva. Szép és jó, na meg persze egyszerű.

De mi lenne, ha nem így reformálnák meg? Új kézifegyverek természetesen mindig jól jönnek. De mi lenne, ha nem embereket küldenénk háborúba? Van már távirányítású rakéta, bomba hatástalanító jármű. Lehetetlen lenne megcsinálni tankba? Nem, csak nehéz és drága ( de a gyártása és fejlesztése a fegyvereknek és a tankoknak embereket igényel, tehát munkahelyet lehet vele teremteni ).


Gondoljunk bele: a magyar honvédségnek lennének a következő részei: mérnökökből álló tank század/ezred ( ugye lövészdandár a hivatalos neve, de a lövészekbe emberek is tartoznak ). Szintén mérnökökből álló légvédelmi dandár ( a rakéták miatt ). Orvosok, dísz század, légvédelem, esetleg 1-2 lövész dandár ( ami nem gépesített, tehát emberek maradnának nem távirányítású gépek. Ők biztosítanák azokat a helyszíneket, ahol a mérnökök és orvosok vannak, miközben emberáldozat nélkül védekeznek / előre törnek a gépek ).


Drága lenne, de a világon egyedülálló. És lehetne vele kereskedni. Elkezdődne a gépek korszaka, ahol a háborúkat minimális emberveszteséggel vívják ( annak is a többsége civil ).


Nem lenne jobb? Előnyei, hátrányai? Véleményetek?


2016. jan. 20. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

A drónokat és különféle harci robotokat olyan világcégek fejlesztik, amiknek a költségvetése Magyarországgal vetekszik. Pl. Boston Dynamics.

Gondolod, hogy ezekre nálunk van kapacitás?

2016. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Erre mondanám azt hogy ha azt a dolgot, amit meg lehet csinálni 5 millióból, nem 50 millióért csinálná a haver cége, illetve ha nincs felesleges 200 milliárdunk akkor ne költsünk 200+50 milliárd forintot ( a felmerülő költségek miatt ) stadionokra, sőt ha nem raknának zsebre az eleve túlfizetett ( 1-10 milliós fizetés, attól függ hány posztot vállal el ) állami alkalmazottak ( politikusok, vezérigazgatók, igazgatók, stb. ) még legalább kétszer annyit mint a fizetésük, azt mondanám hogy lenne rá pénz ( legalábbis a ki kísérletezésére ).

De ugye te azt kérdezted hogy VAN-e rá pénz, amire a válasz: egyértelmű hogy nincs.

Abba ne is menjünk bele, hogy gondolkoznak egy közös európai hadseregen, amibe sok százezer ember helyett lehetne ilyeneket tenni, hiszen ez is feltételes mód.

2016. jan. 20. 23:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ilyen fejlesztéshez már alapjaiban erős, és jól támogatott oktatás, ösztöndíj programok, egyetemi kutatások kellenének. Nem birkanevelde mint amire a mi kormányunk vágyik.


Másrészt olyan szintű pénzeket kellene beleölni, amit még az USA sem feltétlenül tud megfizetni, nem hogy egy Magyarország.

2016. jan. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

A gond az hogy a hazainál nagyobb gazdasággal rendelkező országok, nagyobb tapasztalattal robotika, vagy ép harcjármű gyártás, de legyen csak általában haditechnika terén, sem tudták még ezt megoldani.

Vagyis az elképzelés jó, nem is azt mondom hogy teljesen kivitelezhetetlen. Csak érdemes lenne abba bele gondolni, hogy a Anglia, Németország, Oroszország, USA stb. fejlesztőit kéne lekörözzük (gyakorlatilag a 0 ról, minimum 40 éves hátrányból indulva) mondjuk 10-20 éven belül. Te erre komolyan látsz esélyt?

2016. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is, most pont erre van szükségünk.
2016. jan. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban egyetértünk, hogy egy konvencionális hadsereggel semmire sem mennénk, hisz nincs hozzá gazdasági erőnk ahhoz, hogy akár regionálisan kompetitív sereget építsünk.

A gépiesített hadsereg viszont szintén méregdrága lenne.


Ehelyett én inkább az alábbi elképzelést támogatom: aszimmetrikus háborúra kell kihegyezni a hadsereget. Tehát információ-háború, kiberháború, elit különleges alakulatok, kémek és szabotőrök, gerilla harcmodor, villámgyors manőverezés. Egy tényleges harci helyzetben a seregünk célja nem az lenne, hogy valami nagy csatában legyőzzék az ellenséget. Ehelyett a hangsúly az ellenfél összezavarásán, demoralizálásán, megvakításán, megbénításán, a tiszti lánc felszámolásán, az utánpótlási vonalak megszakításán lenne. Továbbá nemcsak az ellenséges hadsereggel bánnánk így, hanem az ellenséges ország gazdaságát és politikáját is bomlasztanának (kiber és hagyományos utakon). A győzelemhez vezető út az ellenség moráljának megsemmisítése, a polgári lakosság háborúellenessé tétele.

Természetesen amikor a drónok már kellően olcsók lesznek, akkor azok is beépítésre kerülnének ebbe a harci stílusba. Tehát kémkedésre, precíziós támadásokra lennének használva.

2016. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen kell reguláris hadsereg mivel a gyalogságot nem lehet robotokkal helyettesíteni,amely ha megfelelő méretű,kiképzésű és felszerelésű akkor verhetetlen!
2016. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!