Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit tegyünk, hogy ne hívják...

Mit tegyünk, hogy ne hívják be tartalékosnak a páromat?

Figyelt kérdés

A párom 40 éves,annak idején szerződéses tartalékos katonának regisztráltatta magát,amikor leszerelt (vagy valami ilyesmi).Ma hívott az öccse,hogy kapott behívót,mert ő is tartalékos.(Gondolom a migrációs helyzet miatt).Attól tartok,megjön a behívó a páromnak is!

8 hetes terhes vagyok,várjuk a babát,ráadásul pont most járt le a próbaideje egy nagyon szuper munkahelyen.Mindenki boldog volt,erre most jött ez a hír.

Vissza lehet utasítani a behívást?Milyen következményekkel jár?Ha mégis be kell vonulnia akkor mennyi időre?Félek...


2016. jan. 27. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van valami szerződésféléje. Abban benne kell lennie milyen feltételekkel utasítható vissza a bevonulás.
2016. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majd megkeressük és megnézzük.Azért gondoltam megkérdezem,hátha valaki tudja,mi a helyzet ilyenkor...
2016. jan. 27. 18:36
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad átvenni a behívót. Ha átveszed - vagy más, rokon, szülő, házastárs - menni kell, mert keresni fogják a hadkötelest. Ha nem veszed át - nincs itthon, az illető 40 éves, nagykorú személy, én meg nem vagyok köteles átvenni helyette - akkor visszaküldik, a címzett nem elérhető.


Személyes tapasztalat, korábban úgy volt, ha átveszed a behívót - vagy más a nevedben átveszi - és nem mész, az vétség, kettő évig terjedhető a büntetés és keresik az illetőt, előállíthatják. Ha nem veszi át senki a behívót, akkor nem tájékoztattad a hadkieg - et a tartózkodási helyedről (pl. külföldön melózol), max pénzbírság.


Én ezzel a módszerrel úsztam meg annó. Kamionosként dolgoztam, mindig külföldön voltam. Épp otthon voltam, hozta a postás a behívót, mondtam én nem vagyok én - személyesen nem ismertük egymást - hanem az unokatesóm vagyok nálunk vendégségben.


Ha már átvették a behívót, akkor azt már nagyon nehéz érvényteleníteni. Egy szóval: ha jön a postás a behívóval, nincs itthon, elköltözött (nem kell indokolgatni a postásnak, nincs köze hozzá) én meg nem veszem át helyette. Pont.

2016. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Egyenlőre az én albérletemben élünk,páromnak van lakása de még nem költöztünk össze.Az anyukája szokta felvenni a leveleit.Akkor majd mondjuk neki hogy ne vegye át semmiképp!Ha mégis netán átvenné,mennyi időre hívhatják be a páromat?
2016. jan. 27. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A plusz pénz jól jön, de a munka már büdös?

Miért nem lép ki a párod?

2016. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszed át a levelet, a postás hagy neked cetlit, h a postán vedd át. Ha ott sem veszi fel senki, a posta 2 hét után kézbesítettnek tekinti!

Szóval én nem játszanék vele.


# 3

És mennyi volt a pénzbírság?

2016. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

"# 3

És mennyi volt a pénzbírság?"


Nulla. Hogy miért, ne kérdezd, egyszerűen nem volt folytatása. Én már 29 éves voltam, ez 2004 - ben volt, nagyon be akartak rántani valamiért, de lehetett tudni, hogy a kötelező katonaság hamarosan megszűnik. Én meg - bár hazafinak tartom magam - nagyon makacs vagyok, s ami kötelező, fájdalom, annak ellenállok, s megfogadtam nem megyek ha négyfelé vágnak sem, főleg, hogy jól kerestem, s nem fűlött a fogam 29 évesen fél évig - akkor már csak annyi volt - egy laktanyában bohóckodni.



Ám vigyázzatok: kicsit más, de előfordulhat ez is, nem kizárt, hogy ma is van ilyen: a '90 - es évek közepén a szüleimnek volt egy vállalkozása, több kocsink volt, kisteherautó stb. Egyszer jött egy papír a honvédségtől, hogyaszongya, most soroljuk fel milyen gépjárművek vannak a birtokunkban, rendszám, alvázszám stb., merhogy' szükség esetén arra a hadsereg igényt tarthat. Fordítsuk le magyarra: van valami hadgyakorlat, csönget az ajtódon egy tisztecske, hogy most elviszik a hiteles kocsidat, mer', hogy most ők elmennek vele. De küldjük vissza a kitöltött papírt, de hirtelen, mert különben...


Azóta is küldjük...

2016. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit 18:36 ír, hogy "korábban ... kettő évig terjedhető a büntetés és keresik az illetőt, előállíthatják", az ma már nem érvényes. A nem bevonulás max szerződésszegésnek minősül, ami nem jár hadbírósággal, meg 2 év futkosóval.

Szerintem azt tegyétek, amit 18:36-kor írtál, nézzétek meg a szerződést, abból ki kell derülnie a lehetséges következményeknek.

Az ilyen 'elbújok a levél elől' stratégiát nem javasolnám, ha lelkiismeretes emberek vagytok. Ha nem, akkor mindegy mit csináltok, no komment.

Mivel szerződésről van szó, a szerződést fel is lehet bontani - persze a megfelelő következményekkel. Előtte meg lehet próbálni a helyzeteteket ismertetni a Honvédséggel, hátha meg tudtok egyezni. Szerződést bontani ez után is lehet.

2016. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pro Patria ***** válasza:
100%

A tartalékos állomány önkéntes alapú, és saját akaratból megkötött szerződés, amelyben vállalt bizonyos feltételeknek való megfelelést, bizonyos juttatásokért. Nem hadkötelesség. Tehát a szerződés megkötésekor már tisztában lehetett azzal, hogy behívható, és ezt vállalta az aláírással. Mi a meglepetés kiváltója?


"Ha mégis be kell vonulnia akkor mennyi időre?Félek..."

- Attól függ, mennyi ideig tartanak a szolgálatára igényt, de ez is törvényi keretek között megszabott, az évi minimális tartam is a szerződésben van.

De a kérdés egész hangulata is olyan, mintha most, születendő gyereke előtt az élete kerülne veszélybe. Nincs háború, és haza is lehet jönni a szolgálat alatt. Nem kell hozzá ilyen drámaiságot csatolni.


A szerződés pedig bizonyos időtartamra lett kötve, meghatározott idejű, így mondják a jogban. Az időelőtti felbontása feltételekhez kötött - de nem lehetetlen -, a lejárta után pedig nem kell meghosszabbítani, ha ilyen meglepetéssel hat a vele való szembesülés.

Önkéntes, senki nem kötelez rá.

2016. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pro Patria ***** válasza:
Hozzáteszem, Hakapeszi esete más, nem húzható át erre, más rendszerbe foglalt, más keret volt ezelőtt tíz évvel, ami a mában nem állja meg a helyét.
2016. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!