Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Megéri belépni a hadseregbe...

Megéri belépni a hadseregbe önkéntes tartalékosnak?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, és a következő félévemben elég kevés órám lenne, de szeretném valami hasznossal eltölteni. Sok helyről hallottam, hogy népszerűsítik az önkéntes tartalékosságot és így kedvet kaptam hozzá. Viszont szüleimnek nem igazán tetszik az ötlet, mivel apámnak anno a kötelező sorkatonaságban nem voltak jó élményei. Van valakinek valami tapasztalata az önkéntességgel?

2015. jan. 18. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

gyorstalpaló ami összességében keveset ad. a 3,5 hónap is kevés arra hogy rendes alapkiképzést kapjon az ember, nem hogy 1... az én 3,5 hónapom alatt még mindig akadnak hiányosságok, (pl: katonai közelharc, több lövészet, több terepgyakorlat) ami 1 hónap alatt végképp kevés.


Egyébként arra jó hogy egy kis fegyelmet tanuljon az ember. Arra hasznos, és arra is hogy megtanuld egy kicsit a kitartást. De ettől még nem lesz az ember igazi katona.


Viszont, arra tökéletes hogy te a félévedet hasznosabban töltsd a gép előtti játéknál!

2015. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

a sorkatonasagban szinte mindenki csak rossz elmenyeket szerzett, igy ertheto hogy sokan szidjak

de a mostani katonasag sokkal masabb, semmi koze a remtortenetekhez.

en is szidtam anno, munkalehetoseg hianyaban megis onkentes lettem, nem bantam meg

2015. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"munkalehetoseg hianyaban megis onkentes lettem"


amiről tebeszélsz az a szerződéses katonaság.


az ÖMT egy külön rész. Az biztos h az ember nem fizetésért jön, mivel nincs foglalkoztatva annyi ideig.

2015. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia,


attól hogy jelentkezel tartalékosnak, nem fog hasznosabban telni a féléved:D inkább adj be pályázatokat mindenféle ösztöndíjakra:)

az ÖMT-be, ha bekerülsz, akkor valszeg a nyáron elmész 1 hónap alapkiképzésre, ami igazából azért jó, mert ezzel az ország elkezdte a tartalékképzést, illetve számon lehet jobban tartani a szolgálatra képes embereket.

ha megvan a kiképzés, akkor kapsz éves rendelkezésre állási díjat, ami egy elég kicsi összeg és évente max 2 hónapnyi időre behívhatnak szakkiképzésre vagy valamilyen szolgálatra. én csak egyféle önkéntest ismerek, akik mindig ezt csinálják, azok akik HM objektumokat őriznek, egyenruhás biztonsági őrként végül is. szóval nyugodtan jelentkezz, nagy bajod nem lehet belőle:)

2015. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!