Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora volt a legnagyobb...

Mekkora volt a legnagyobb létszámú hadsereg amelyet valaha egy helyen és egy idöben bevethettek egy csatában?

Figyelt kérdés

Történelmi kor nem számít, létszám érdekelne körülbelülre, pl. 100000, nem kell pontos adat.

Álítólag az Oszmán Birodalomban Szulejmán volt hogy 100000! fös haddal vonult egy csatába egyszerre, volt ennél esetleg nagyobb létszámú egyszerre egy csatában bevetett had?

Csak elgondolkoztam és érdekel xp



2016. febr. 4. 23:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztálingrád.

Szovjet félről 1 700 000 fő.

2016. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sztálingrád ugrott be. Szerintem az volt a legtöbb fős. De egy kis guglizással kiderítheted. Pl Napóleon is hatalmas seregeket küldött a csatákba. Vagy dzsingisz kán.
2016. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Aztaa, és az az 1,7 milliós tömeg gyakorlatilag egyszerre vonult, és az a milliós tömeg "egyszerre hömpölygött?

Azért durva. :)

2016. febr. 4. 23:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tessék, olvasd el.

2016. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem hömpölygött egyszerre a milliós tömeg. Legalábbis in azt olvastam a témában,hogy a város területén kb.270000 német és 190000 szovjet katona harcolt.Viszont a "Kék hadműveletben" a németek közell 3millió embert (németek+szövetségeseik) vetettek be és a szovjetek sem sokkal maradtak el mögöttük.A végeredmény pedig több,mint 800000halott német oldalon és 1millió feletti a szovjeteknél.Tehát valóban ez lehetett a történem legnagyobb csatája(legalábbis a résztvevők számát tekintve),de ez nem azt jelenti,hogy felsorakozott és "hömpölygött" két többmilliós sereg.
2016. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5


Amire te gondolsz, az nem csata, hanem hadművelet.

A legnagyobb hadművelet pedig a Barbarossa volt.

2016. febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Épp ezért írtam,hogy a város területén(a konkrét "Sztálingrádi csatában" 270000,illetve 190000 katona volt a két oldalon".A milliós számokat a "Kék hadművelet" vonatkozásában írtam.
2016. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igaz,így viszont a lipcsei csatában,Napóleon ellen felvonult sereg nagyobb volt,kb.340000főt ír a Wikipédia.
2016. febr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért az nem teljesen úgy működött hogy csak úgy megindul egy kupacban 1,5 millió ember...


De például hasonlóan sokan voltak Leningrádnál, vagy a Kurszki csatában is 800 ezer fős német hadsereg állt szemben 2 millió orosszal.


Vagy elég csak az első világháború csatáira gondolni, akár az Osztrák-Magyar vs Olasz Isonzói csatákra.


Vagy itt vannak az első vh legnagyobb csatái:

[link]

A Somme-i csatában csak a veszteségek 1 millió fő felett voltak...


De alapvetően nem lehet összehasonlítani a különböző korok hadmozdulatait, meg hogy mi számít "egy helyen egy időben" harcnak.

2016. febr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát,ez az!Először azt kellene letisztázni,hogy mit értünk csata alatt.Mert ha mondjuk "nyílt,mezei" csatáról beszélünk,se Sztálingrád,se Leningrád,stb. "nem játszik". Akkor talán valóban a Lipcsei csata,itt 340000(egyes történészek szerint 430000),illetve 195000fő volt a "szövetségesek",illetve Napóleon seregének létszáma. És ez még az említett "nyílt,mezei" csaták között van számontartva.A két világháború csatái,már kevésbé.
2016. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!