Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha felforrósodna a mostani...

Jeffrey Spender kérdése:

Ha felforrósodna a mostani NATO-orosz hidegháború, akkor Magyarország, Románia és a Balkán területén is folyna, vagy maradna Németország - Lengyelország - Ukrajna - Törökország térségében?

Figyelt kérdés
Felforrósodás alatt hagyományos, gyalogsággal, harckocsikkal és vadászbombázókkal, városokban és természetes terepen vívott csatákra gondolok, nem arra, hogy atommal az északi féltekét radioaktív sivataggá változtatják, ahogyan azt előszeretettel rettegik.
2016. febr. 8. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha háború törne ki, valószínűleg a csataterek Lengyelország keleti fele, a Skandináv országok, Románia és esetleg Ukrajna területe lenne. Csak mert ezek vannak az orosz határ mellett.

Jaj, kihagytam Törökországot. Na mindegy, itt lenne szerintem csata.

De ez csak ha, azaz elmélet.

2016. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen háborút mindenképpen tömegpusztító fegyverekkel vívnának meg, de pont ezért ilyen nem lesz.
2016. febr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2: Nem akarok kötekedni, de a MIRV-eket mire fejlesztették ki, ha megragadtak a városok leatomozásánál, mint ahogy a 60-as években képzelték ?
2016. febr. 9. 01:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy Nyugat-EU Orosz konfliktusra lehetne számítani.


Nukleáris fegyverek bevetése senkinek sem érdeke, így egyáltalán nem biztos hogy atom fegyvereket használnának.


A Balti államok egy az egyben megszívnák. Ukrajna, Románia gyorsan be lenne gyalulva. Magyarország és Lengyelország két tűz közé kerülhet.

2016. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 folyt.


De ilyenkor szerintem a legvalószínűbb forgatókönyv az lenne hogy a nyugat ismét beáldozná Kelet-Európát hogy mentse ami menthető.

2016. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy a 2010-es években nem egy háborútól megtépázott és gyenge nyugat szállna szembe az ereje teljében lévő Szovjetunióval, szovjet katonákkal Nyugat-Európa kapujában, hanem az EU, a világ legnagyobb gazdasági ereje állna szembe a mind katonailag, mind gazdaságilag hátrányban lévő Oroszországgal.

Magyarország semmiképpen sem szorulna két tűz közé, ugyanis EU és NATO tagállamok vagyunk, egy orosz támadás esetén a NATO oldalán szállnák szembe Oroszországgal.

2016. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg (és a múltban is) az oroszok "saját érdekszférának a pravoszláv területeket tekintették.

Amikor Máltán Gorbacsov az idősebb Bush-al megállapodott akkor automatikusan lemondott Magyarországról (nem pravoszláv).


Mellesleg a nagy Európai háborúk elkerülték Magyaroszágot. (Sok a hegy és folyó) Mi mindíg másodlagos hadszintér voltunk.

Ha kitörne a háború, akkor ....véhetően a NATO előrevonulna az Kárpátok vonalába (védhető természetes vonal) A román keleti terület ez előtt van, tehát védhetetlen, ugyanez a balti terület is. A Lengyelek viszont -relatíve- felkészültek, tehát ott az orosz támadás lelassulna. Innen viszont a a NATO nagyobb személyi állománya, több pénze, modernebb fegyveres ereje gyorsan felülkerekedne.

2016. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!