Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Magyarországot megtámadná...

Ha Magyarországot megtámadná egy másik ország, ki menne háborúzni?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki önként beállna katonának? Milyen felszereléssek illetve fegyverrel? Esetleg valami feltétellel? Fiú vagy, vagy lány?

2016. febr. 25. 23:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ kinek az oldalán stb
2016. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
52%
Isten ments! nem fogok kettő vagy több korrupt gazember politikus miatt akik nem szeretik egymás képét, sem megdögleni sem ölni olyan országban élő embereket akiket soha nem is láttam azt sem tudom milyen a gondolkodás módjuk stb. stb...
2016. febr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
16%

Ez már csak azért is lényegbe vágó kérdés mert a NATO csak akkor segítene ha nagyon muszáj. De inkább feloszlana mint hogy Magyarországért harcoljanak.


Azt is megpendítették már, hogy a balti államokért sem mozdítanák meg magukat túlságosan mert nem lenne értelme.


Tehát a NATOnak elrettentő ereje van de ha az kevés akkor Sanyi van

2016. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
80%

Jó kérdés, de nem vesz figyelembe egy változást:

A régi, akár XX. századi háborúkban a testedet akarták leigázni. A XXI. háborúiban viszont a tudatodat akarják legyőzni, nem a testedet. Tehát a nemzetet többé nem lehet fegyverrel védeni, mert a támadás más szinten éri az embereket... És ez sokkal alattomosabb, mert lassú, nem látványos, ámde annál kártékonyabb. Nyilván ez egy ködös hülyeségnek hangzik, elismerem.

2016. febr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

Tehát ha megtörténne, akkor inkább úgy halnál meg hogy idejönnek és megölnek a semmiért, és nem úgy hogy legalább harcoltál az életedért.


Ez nem csak néhány politikus védelme lenne hanem az egész országé.

2016. febr. 25. 23:34
 6/65 anonim ***** válasza:
91%
Mégis kik jönnének, és milyen célból? Mert ez attól is függ.
2016. febr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
12%

"

Tehát ha megtörténne, akkor inkább úgy halnál meg hogy idejönnek és megölnek a semmiért, és nem úgy hogy legalább harcoltál az életedért.


Ez nem csak néhány politikus védelme lenne hanem az egész országé."


Azért jó lenne, ha tisztáznád, hogy miről beszélsz. A kérdés arra vonatkozott, hogyha Magyarország indítana háborút és támadást egy másik ország ellen. Ebből nem tudom hogyan következik az ország védelme, ez két teljesen ellentétes dolog.

2016. febr. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
63%
Bocsánat félre értelmeztem előbb. Amúgy tényleg ok-okozati összefüggés lenne az egész, hiszen azért én nem fogok meghalni, mert bizonyos politikusok addig provokáltak egy másik országot, amíg meg nem támadtak minket.
2016. febr. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy az első kérdés szerintem hülyeség, mert az országot ért támadás esetén általános mozgósítást rendelnek el.
2016. febr. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
35%

Hát én fognám a hóbelebancomat, mindent pénzzé tennék amíg még lehet, szólnék a szeretteimnek, és -- melyik irányból jön az ellenség? na akkor -- mi meg a másik irányba, akármerre is van az.

Ahogy korábban elmondták, pár b@romarcú politikus miatt én aztán nem fogok se megd@gleni, se hagyni hogy a családomat bántsák, se gyilkossá válni. Pont. Amelyik nagyokos indította a háborút, az oldja is meg, de nélkülem, én ezerszer is inkább leszek lenézett menekült idegenben, (mint akár most a szírek, itt az élő példa, hogy mennyire valószerű a kérdés,) mint akár halott, akár egy másik nép gyilkosa.

2016. febr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!