Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédségnél az...

A magyar honvédségnél az erőnléti feladatok ban mik az elvárások pl: x idő alatt menyi fekvőtámaszt vagy felülést kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
És a pszichikai az miből áll?Mert ezen sokan megbuknak.

2016. febr. 28. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szint: Chuck Norris


Chuck Norris-t megkérdezik, mennyi fekvőtámaszt tud csinálni.

Válasz: Hogy-hogy mennyit? Mindet!

2016. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Én tegnap érkeztem haza a kecskeméti alkalmasságiról.

Felkészülési idő...ez olyan érdekes kérdés, mert az IQ tesztre, meg pszichológiai vizsgálatra nem lehet felkészülni, se letölteni az internetről.

Orvosilag meg úgy tudsz felkészülni, hogyha egészségesen élsz. :P :D

Én úgy készültem fel a fizikai alkalmasságira, hogy kétnaponta lefutottam 4 kilómétert. (Direkt ráhúztam, hogy jobban bírjam)

A fekvőre nyilván úgy tudsz gyorsan rákészülni, hogy karozol mint állat, én ezt csináltam, minél jobban közeledett az alkalmassági, annál többet bicepszeztem :DDD csak bírd el a saját testsúlyod, és jó vagy :)

Felülés meg sétagalopp.


A következőket kell tenned:


Nem tudom te hova kerülsz, de helytől függetlenül a protokoll ugyanaz.

Először az orvosi alkalmasságin kell átesned, utána jön a pszichológiai vizsgálat, végül az erőnléti, azaz a fizikai alkalmassági.

Mivel alakulatosok, és a visszatérők előnyt élveztek a toborzósokkal szemben, így ők előre kerültek, mert nekik nem kell fizikaizni, csak orvosi papírok stb..és mehetnek haza, és a toborzósok maradtak utoljára vagyis mi. (Én szerződéses honvédkatonának jelentkeztem).


Ezért két napot vett igénybe, mivel az orvosi alkalmassági, és a pszichológiai teszt egy teljes napot vett igénybe annyian voltunk.


Második napon csináltatták meg velünk a fizikai alkalmasságit.


1.


Orvosi alkalmassági vizsgálat:


Vérvétel: (éhgyomorra)

Tanácsolom, hogy ne egyél semmit aznap amikor mész, mert ha úgy veszik le a véred, hogy bekajáltál előtte, akkor túlságosan megemelkedik a vércukorszinted, és megismételtetik veled az egészet, feleslegesen.


Fogászat: Ha levették a véred, egyből a fogászatra menj, mert még itt sem ehetsz.

Viszonylag gyorsan megvan, szóval ezt már ki fogod bírni, ha a doki azt mondta minden oké, pecsét, viszlát.

(Nyomás enni)


(Innentől kezdve szabadon mehetsz bárhova, ezeket azért tettem fontossági sorrendbe, mert ez a kettő ahol nem szabad étkezni.)


Ezen kívül át fogsz esni egy fül-orr gégészeti, ideggyógyászati, és egy belgyógyászati vizsgálaton.


Ha mindegyikre alkalmas vagy, mehetsz a pszichológiai vizsgálatra.


A pszichólógiai vizsgálat három részből áll:


Nem tudom, hogy ez fontossági sorrendbe van állítva, de szerintem nincs.


- IQ teszt :


Erre 30 perc áll rendelkezésedre, 46 kérdés, és asszem 30-at kell eltalálnod, hogy alkalmas legyél, viszonylag nehéznek van nyilvánítva, mert mindenki mellet verve áll neki, és ott bukik el.

Igazából nem lehet rá felkészülni, mert ez nem olyan, mintha vezetni mennél.


De! Annyi tippet adhatok, hogy nagyon figyelj oda a kérdésre, mert ennek ez a célja, hogy megtévesszen.

Az első és legfontosabb, figyelj oda, hogy teszik fel a kérdést, mire akarnak utalni vele, és válaszolj.

A másik, hogy lesznek közmondások, és ott is figyelj az ilyen szóhelyettesítésre, hogy te hogy képzelnéd el szóhelyettesítéssel.

Nem mondom, hogy teljesíthetetlen, de tényleg oda kell figyelni, mert nagyon sokan elbuktak rajta tegnap előtt.


- Személyiségi teszt:


Ha jól emlékszem 100 kérdés.

Itt nincs értékelés, ennek az őszinteséged a lényege.

Hazudni lehet, de nem érdemes, mert lesz több kérdés is, ami majdnem ugyanarra utal, és ha "félre hazudod" magad, akkor kiszűrik, és megbuktatnak.

Egyszóval nem érdemes hazudni.


- Pszichológussal való elbeszélgetés:


Itt is nagyon képbe kell lenned, és őszintének kell lenned.

Meg fogják kérdezni tőled, hogy miért jelentkeztél katonának, mi a célod vele, mit tervezel a jövőben...stb.


Utána a pszichológus megmutatja az értékelést, hogy az iq teszten átmentél-e stb.


Fizikai alkalmassági:


A történet nagyon egyszerű, bemész a terembe, tartanak egy kisebb előadást, hogy mi lesz az egésznek a menete.


Első sorban választhatsz a karhajlítás (fekvőtámasz), és a húzódzkodás között.

Én személy szerint a fekvőtámaszt választottam, mert sokkal jobb a pontszám aránya, és szerintem könnyebb is.

Ha ez megvan, kifújod magad, és jön a felülés, viszonylag egyszerű, keresztbe teszed a kezed, a lábad a bordásfalhoz, és mehet a móka!


Utolsó sorban meg ugye a 3200 méteres futás, laza 320 méteres pálya, 10 kör.


A maximálisan elérhető pontszám a fizikai alkalmasságin 360 pont, és az elérni kívánt pont 240.

A pontértékek ki vannak rakva a falon, hogy mire mennyit kapsz.


A fekvőre, és a felülésre 2 perc áll rendelkezésedre.

Én azt mondom neked, hogyha megcsinálsz 40 szabályos fekvőt, 60 felülést, és 16 perc alatt lefutod a 3.2km-t, akkor már alkalmas vagy.


Remélem segített. :)

2016. márc. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!