Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 3hónapos alapkiképzésen, a...

A 3hónapos alapkiképzésen, a francia idegenlégiós kap fizetést?

Figyelt kérdés
Elmegyek megcsinálom a 3 hónapos alapkiképzést, utána megkapom, azt a 3 havi zsoldot, és eljöhetek vele magyarország.

2016. márc. 4. 09:41
 1/5 EagleHUN ***** válasza:
23%

Én úgy tudom 5 vagy 7 évet írsz alá, és csak a lejártával kapod meg a teljes összeget, addig "csak" valami kisebb havi zsebpénz van, és nem mehetsz sehova (max évente 1x adnak hosszabb kimenőt). Plusz megkapod az állampolgárságot.

Ha aláírsz újabb időszakot akkor kb ugyanígy van. De a lejártával nem csak pénzt hanem birtokot is kapsz Franciaországban.

2016. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minimum 5évet írsz alá, miután teljesítetted a 3-4hónapos alapkiképzést, pont mint itthon a honvédségnél. Itthon megkapod a 3havi alapkiképzés illetményét ami 80ezer×3. Az idegenlégiónál meg 4×360ezer nem mind1
2016. márc. 4. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, de az idegenlégióban senki se garantálja, hogy már a kiképzésen élve visszatérsz, mert akár az esőerdőben lelőhetnek, ráléphetsz valamire amiről már élve nem lépsz le, összeszedhetsz valami olyan betegséget, hogy a második napfelkeltét nem éled meg.

Legjobb barátom bátyja volt az idegenlégiónál, és aláírattak vele minden sz*rt, hogy ezért, és ezért nem vállalnak felelősséget, vagyis SEMMIÉRT !

Szóval, szerintem nem éri meg még egy 5 csillagos birtokért 5 év múlva SE kockáztatni a végtagjaid, szerveid, esetleg az életed, de ahogy érzed, én nem szeretnélek lebeszélni, mert gondolom nem hasadra csapva jött az ötlet, legalábbis remélem, de ha ezt végigcsinálod, már nem az az ember leszel, aki voltál.

Azért én sok sikert kívánok!

2016. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
4évvel ezelött már megfordult a fejemben a dolog. Vannak azért ennél keményebb alakulatok is, nemtudom pontosan de azthiszem a thai hadsereg elit tengerészgyalogos részlegénél, a parancsnok elmondása szerint 10%(!) halálozási arány még belefér a keretbe, a kiképzéskor! Nekünk európiaiaknak azért kemény, mert elvagyunk kényelmesedve, a magyarok közül is többnyire a székelyek vannak kint.
2016. márc. 4. 18:39
 5/5 Legion Etrangere ***** válasza:

Öt év az első szerződés, alapkiképzésen is kapják az alappénzt ~1200 eurót. Nincs földbirtok- ez dijnyertes baromság, nem kapsz állampolgárságot se , de kérheted egy idő után.

Ha ki akarsz menni a 3 hónap maniért,add meg a neved, elintézem neked, hogy ingyen igénybe vehesd az ingyenes orvosi ellátást is. Más szivesen kimenne, karriert épitene, szolgálna becsülettel hogy öregbitse a magyarok hirnevét, kis p****k meg foglalnák el a helyüket.Undoritó.

2016. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!