Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kontárkodott bele...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért kontárkodott bele Hitler tábornokai dolgába?

Figyelt kérdés
A német katonai doktrína úgy szólt, hogy adjuk meg a végcélt, de az oda vezető utat a beosztott maga járja be úgy, ahogy a legjobbnak ítéli. A német fegyveres erők hatékonysága emiatt a szabad kéz politika miatt volt jelentős az Angliai csatáig. Utána, már a Szovjetunió elleni offenzíva elején nagy volumenekben Hitler a tábornai helyébe lépve negatívan befolyásolta a háború menetét - a németek és egész Európa szemszögéből - a rugalmatlanságával. Ha nem avatkozik bele tábornokai dolgába, a Szovjetunió csúnyán és gyorsan összeomlott volna és az angolszászokkal egy kompromisszumos békét érhetett volna el.
2016. márc. 10. 20:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Túl gyorsan nyomtam entert:


Ellenben Sztálin, aki ugyanolyan súlyos eset volt, mint Hitler, ő meg hagyta tábornokait legjobb belátásuk szerint ténykedni, kiszorítani a komisszárokat és ezzel valamelyest megkönnyítette a tábornokai dolgát.

2016. márc. 10. 21:02
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ez a nácizmus egyik Achilles-sarka.

Mivel a Führer maga a nagybetűs Mindenható Isten, ezért mindent jobban tud mindenki másnál, tehát folyamatos bizonyítási kényszer alatt áll, hogy megmutassa az alattvalóknak, hogy ő a tévedhetetlen faxagyerek, ezért mindenbe beleugat, hogy bizonyítsa a saját alkalmasságát.


Aztán persze emberileg lehetetlen mindenhez a legjobban érteni és tökéletesnek lenni és ebből vannak ezek a bajok is.

2016. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek, mint amilyen Hitler is volt (sokan voltak előtte és lesznek utána is ilyenek), nekik szükségük van arra, hogy megmutathassák, hogy mekkora janik. Mondván látjátok ti a tábornokok erre szakosodtatok, de én megmondom nektek a tutit, holott (bár ezt nem mondom) nem értek hozzá. Ettől érzik magukat valakinek. Ennyi az egész.


Erre a legjobb példa Sztálingrád ostroma. A tábornokok bele se vették a tervekbe. Ők a célt látták, a bakui olajmezőket. És nem akartak erre lekötni jelentős erőket. De Adolf ott is megmondta a frankót, azt lám mi lett belőle.

2016. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondok egy példát. Ez olyan, mintha én teszem azt megveszem a San Francisco 49ERS nevű NFL csapatot, és kitalálom, hogy úgy nyerhetek a következő szezonban Super Bowlt, ha labdarúgócsapattá alakítom. Persze nem lehetne labdarúgócsapattá átalakítani, de én ragaszkodnék hozzá, mondván én vagyok a főnök és én tudom mi a jó. Na ez ugyanez, csak nem ennyire sarkítva.
2016. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-3-4:


Sztálin is a mindenható Isten volt az egész Szovjetunióban, mégis annyival több agya volt Hitlernél, hogy elképesztően sokszor hallgatott a tábornokaira. Sokkal többször, mint Hitler. 1943-ban pl meggyőzték őt, hogy Kurszk környékén a kiszögellésnél ne ők támadjanak, hanem várják meg amíg a németek támadnak és őröljék fel őket. És később is hadműveleti szinten rengetegszer meg tudták őt győzni a tábornokai, hogy hülyeséget beszél és inkább hagyja rájuk a döntést egy-két nagyon fontos dologban.


(Ezzel nem foglaltam állást, hogy kit szeretek jobban vagy kit kevésbé a kettő közül, pusztán a tényeket mondtam el.)

2016. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz alapvetően Hitler totalizmusán alapult. Úgy építette fel a rendszert, hogy rajta kívül bárki pótolható legyen (lásd Rommel), de ez nem egy működő hadsereg mintája. Nem lehet egy háborút egyedül, direktben, erőből véghez vinni.

Hitler az élete végén már nem bízott senkiben, rengeteg tudatmódosítót szedett és folyton egy esetleges merénylettől félt (okkal egyébként). Érthető, hogy nem akart senkinek sem olyan hatalmat adni, amivel megdönthette volna az az adott személy az ő hatalmát.

Azonban a hadviseléshez nem igazán értett szerencsére.

2016. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert nem volt tisztában azzal, hogy nem jó stratéga. Churchill legalább hallgatott a tábornokaira és úgy próbált meg segíteni a hadseregnek. Hitler viszont mindig megparancsolta, hogy nincs visszavonulás. Az utolsó emberig harcoljanak és minél nagyobb veszteséget okozzanak az ellenségnek. Ő a középkori csaták mintájára akarta formálni a háborút. A tábornokai a Valkűr utáni tisztogatások után, nem mertek szembe szállni Hitlerrel, mert féltették az életüket. Majd jönnek a szájkaratés műmájerek és belém kötnek, hogy ők megmerték volna mondani Hitlernek. Ezzel az a gond, hogy most még szinte semmi veszteni valód sincs, ha ezt állítod. Maximum kivégeznének árulásért. Az életed a tét, de ha vezértábornagy lettél volna, akkor sokkal több veszteni valód lett volna. Akik vezértábornagyok voltak, nagyon népszerűek voltak és az egész ország ismerte a nevüket. A hadseregben is példaképeknek tekintették a vezértábornagyokat. (Erwin Rommel) Szóval volt hírnevük, ami az itt válaszolóknak nincsen. A családjuk is nagyon híres volt és közéleti szereplők voltak már. Nagyjából olyan volt a népszerűségük, mint Tom Hanksnek. Ráadásul Hitler rengeteg földbirtokot adott a tábornokainak és ha szembeszálltak volna vele, akkor kivégezték volna őket, a hírnevüknek annyi lett volna, a családjukat megvetették volna, a család összes vagyonát elkobozták volna. Rosszabb esetben a családot is kivégeztették bűnsegédlet miatt. Várom, hogy hány okostóni fog most belém kötni.
2017. aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!