Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi a misszión lévő magyar...

Mennyi a misszión lévő magyar katonák fizetése ( fix összeg vagy a fizetés valahány százaléka )?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Franciaországban egy kezdő katona 1200€-t kap ( ez akkor van, ha nincs se tiszti, se altiszti végzettsége ). Ha kimegy "külföldre" ( tehát Fro-nak külföldre ) a katonák 2,5-szeres ( tehát 250%-os ) fizetést kapnak ( ez természetesen hely függő, ez francia Guyana-ra illetve Koszovóra és hasonlókra vonatkozik, a Közel-Keleten többet kapnak ) Ez egy kezdő katona esetében 3000€-t jelent.

Magyarországon hogy van? Egy kezdő katona általában 130 000 forintot kap ( felfelé kerekítve, legalábbis én a neten ezt találtam ).

Misszión mennyi a fizetésük? Nekik is a fizetés valahányszorosa vagy nekik fix összeg van ( teszem azt 300-500 000 forint )?

A hely legyen monjuk Afganisztán és Koszovó.


2016. márc. 23. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem én leszek az, aki pontost választ ad, mert nem tudom, hogy hány százaléka. A lenti cikkben viszont pontos adatok vannak, viszont 2010-es adat. Azóta már kétszer nőtt a katonák fizetése, ha jól tudom.


[link]

2016. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudok pontos összegeket, de katona ismerősöm mesélt a missziókról.


Attól függően van a díjazás, hogy hova kell menni és mennyire veszélyes.


A közelebbi helyeket ahol többnyire logisztikai feladatokat látnak csak el 4-600 ezres fizetést mondott, míg az afrikai polgárháborús missziónál havi 3 millió is lehetséges (viszont ide kb 8-an mehetnek Magyarországról, és sokkal többen szeretnének).

2016. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mivel ezeket csak hallomásból tudom, és lehet, hogy a barátom információi sem voltak tökéletesek azért kezeld fenntartással.
2016. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A romanok Afganisztan-ra fix 2000 eurot kapnak. Nem hiszem hogy a Honvedseg tobbet fizetne.
2016. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!