Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A tériszony kizáró ok lehet a...

A tériszony kizáró ok lehet a katonaságon?

Figyelt kérdés

Pl. ejtőernyőzni képtelen lennék, mert durván megszédülök nagy magasságokban.


Elit alakulatokhoz így már nem lehet bejutni?



2016. márc. 24. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Neem, dehogy. Elit alakulatoknal kulon ritka, hogy pl a teton vannak, vagy barmi hasonlo. A katonaknal meg szokoevente egyszer fordul elo, hogy helikopteren vagy repulon vannak (a magyaroknal, de csak mert se repulo, se helikopter).


De amugy te ezt igy egeszen komolyan gondoltad? :)

2016. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szabad dolgozni az akadályainkon, korlátainkon..

Goethének tériszonya volt. Elhatározta, hogy tudatosan legyőzi. És elindult minden nap fel egy toronyba, minden nap néhány fokkal magasabbra, és lenézett, megállapította, hogy nem esik le, lejött, és ez ment hetekig, hónapokig. Na jó, 'csak' író lett, de nem nagyon akarta, hogy tudattalan, sötét erők, tudattartamok akadályozzák a szabad, alkotó tudatát.

2016. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ejtőernyőzni képtelen lennék, mert durván megszédülök nagy magasságokban.

akkor nem mesz ejtoernyosokhoz es kesz.

nekem is van, bar egyre enyhebb, de 10 ev alatt nem kerultem olyan helyzetbe hogy ez bajt okozzon. bar igaz nem szandekozom elit lenni.

2016. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A KMZ-nál nem kell ejtőernyőzniük a katonáknak?
2016. márc. 24. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát,én arra tippelnék,hogy nem.Az elit alakulatok általában attól is azok,hogy bármikor,bárhol bevethetők. Kétlem,hogy ebbe "beleférsz" tériszonnyal,bár ez csak a saját véleményem.
2016. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Gyakorlatilag lehetetlen, és nem csak az ejtőernyőzés miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=EV5qSUHYBE8

2016. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem feltétlenül.

Nekem olyan tériszonyom volt hogy a sámira felállva is szédültem. Valahogy a kötélen, vagy a helikopteren lebegve ez nem volt zavaró.

2016. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én se szerettem a magasságot soha. Egyszer osztálykiránduláson amikor a lift felvitt az Eiffel torony tetejére majdnem rosszul lettem amikor lenéztem. Aztán amikor úgy adódott hogy meg kellett csinálnom az ejtőernyős alapképzést tavaly, valahogy csak kiugrottam a helikopterből, aztán még 15x. idén megint megcsinálom, a 15ből már 4en túl vagyok megint, de már meg sem érzem. Tehát egy az hogy egyáltalán nem kizáró ok, 2 meg leküzdhető. fejbe dől el ez is.
2016. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy az elit alakulatokhoz ( illetve ahhoz az egyhez ami úgymond különleges műveleti alakulat, azaz a KMZ ) nem könnyű bekerülni, és ott sem mindenkit küldenek el ejtőernyős képzésre. de szerintem ez a veszély még nem fenyeget, amire meg oda kerülsz ez lesz a legkisebb bajod. :)
2016. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!