Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti hogyan fejlesztenétek a...

Ti hogyan fejlesztenétek a magyar hadsereget ( komoly kérdés )?

Figyelt kérdés

Maradjunk reálisak, az ár 10 milliárd forint ( ennél max néhány millióval legyen több, tehát kerekítve 10 milliárd legyen ).

Én az amerikai fegyverekkel szemezgettem ( nem vagyok sem USA, sem Oroszország párti, pusztán jobban megbízok az amerikai gyártmányokban ).

10 milliárd forintból nem lehet sok mindent venni, mégis hatalmas fejlesztés lenne a hadseregnek.

Ha a légierőt fejlesztenénk, lehetne venni 4 db A-10-est ( 10 millió dollár ~ 2,5 milliárd forint / db ) vagy 2 db F-16-ot ( 15 millió dollár ~ 3,75 milliárd forint / db ) és egy A-10-est vagy 2 db Apache helikoptert ( szintén 15 millió dollár ~ 3,75 milliárd forint / db ) és mellé egy A-10-et.

Ha a szárazföldi egységeket akarjuk fejleszteni, én azt mondom, hogy tankokat kéne venni ( esetleg Bradley-t ). Az M1 Abramsek ára ( felszerelés függvényében ) 3-4 millió dollár ( ~0,75-1 milliárd forint ) között mozog. Tehát még a jobban felszereltből is tudnánk venni minimum 10 darabot, de ha megelégszünk az "alap változattal ", akkor akár 14 darabot is. A Bradley árát nem találtam meg, ezért nem is tudok számolni vele.

És ti, hogyan fejlesztenétek a hadsereget 10 milliárd forintból?


2016. ápr. 11. 00:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán érdemes lenne ebbe fektetni? A fegyverekkel egyet értek. Én inkább jobb környezetet teremtenék a katonáknak. Meg fizetésemelést.
2016. ápr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%
Kötelező sorkatonai szolgálat bevezetésével.
2016. ápr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 electroman75 ***** válasza:
100%
Milyen személyes tapasztalat(vagy szaktudás(nem Rambo filmekből vett)) után bízol meg jobban az USA hadi technikájában?
2016. ápr. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért is?

Kit akarsz szétlőni?

2016. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=aL39jJN9hHM&nohtml5=False


Én Rambókat vennék rajta meg géppuskát.

2016. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Vagy megvenném Son Gokut és kapálnám neki a kertben a varázsbabokat.
2016. ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nos, kérdező, hogy tetszenek a válaszok? :)
2016. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy emberben sem allunk valami jol, inkabb technologiai iranyba mennek el, minthoy vegyek par draga gepet.

Par komolyabb drone meg lehet jobb munka is tudna vegezni, mint egy vadaszgep es nincs ember aldozat.


Ezen a vonalon mennek en inkabb.

2016. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Magyar haderőre nem érdemes egy fillért se költeni. Az is sok ami van. Úgy is NATO és az EU véd minket, azok nélkül meg elpusztulnánk úgy is.
2016. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Magyarországnak a konvencionális hadsereg-modell soha nem fog működni, mert túl kicsik és szegények vagyunk hozzá. 10 milliárd Ft pedig csak egy csepp az óceánban.


Én inkább az egész koncepciót alakítanám át. Egy kis létszámú, de elit kiképzésű sereget képzelek el. A hangsúly a black opson, a gerillaharcon, az információháborún meg hasonlón lennének. Nehézfegyverzet felesleges az ilyen seregnek. Ezen túl sok pénzt fektetnék a kiberháborús képességeinkbe.


Természetesen egy ilyen sereg nem alkalmas hódító háborúkra. De nem is ez lenne a cél. A cél az, hogy visszatartó erőnek lehessen felhasználni. Ha valaki megtámad minket, akkor készüljön fel rá, hogy évtizedes gerillaháborúra számíthat, és valószínűleg maga mint felső-vezető is egy merénylet áldozata lesz. Ez a pszichológiai erő többet ér mint néhány vadászgép meg tank.


Továbbá ezeket az elit, "kommandós" csapatainkat bérbe is adhatnánk más államoknak különböző célokra (gondolok itt főképp a Harmadik Világra), így még valamennyi pénzt vissza is hozna a hadsereg. Ráadásul a katonáink is rendkívül élesek lennének a rendszeres bevetés miatt.

2016. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!