Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez most komoly? Orbán egy...

Ez most komoly? Orbán egy 3500 férőhelyes stadiont építtetett közpénzből a háza melletti telekre egy 1800 fős, kis faluban?

Figyelt kérdés

[link]


Itt már mindenki meg van bolondulva? Mi ez, Észak-Korea?



2014. ápr. 16. 23:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
86%
Öhm... Te eddig úgy egyébként ugye nem itt éltél? Vagy hogyhogy ez csak most jutott a tudomásodra? :D
2014. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen tájékozott választóknak köszönhető az újabb 2/3...
2014. ápr. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy eddig nem tudtam róla.

Itt az a lényeg, hogy nem hittem volna, hogy ez az egész ennyire szürreális, mert még képeken nem láttam, csak most először és ledöbbentem rajta.

2014. ápr. 16. 23:20
 4/33 A kérdező kommentje:

"Az ilyen tájékozott választóknak köszönhető az újabb 2/3..."


Miért is köszönhető nekem a 2/3?

Miből gondolod, hogy a Fideszre szavaztam?

2014. ápr. 16. 23:21
 5/33 anonim ***** válasza:
61%
Nem akarok unnepronto lenni, de nem kozpenzbol epult.
2014. ápr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

[link]

nem art kicsit tajekozodni mielott elkezditek a baromsagot egymas szajaba adni:

2014. ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%
Érdemes volt megszavazni őket, remélem elégedettek a kedves választópógárok.
2014. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%

na ez a sokadjára előkerülő kérdés.

nem közpénzből épült , jó lenne ha már megtanulnátok.

eu-s támogatásból, és kikötés volt az eu-s pénz felhasználásakor, hogy sportlétesítmény építésére mehet.

ebből újul meg az országban több stadion is.

2014. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%

Nem a nagy lópikulát nem közpénzből :) Szép vakítás a "TAO-program" keretében :D:D ugye, hogyne. Ki tudja mi az a TAO-program? Hát elárulom, a nyereséges vállalatok által tett társaságiadó-kedvezményes felajánlások. Az a "TAO-program".

Vagyis a vállalatnak jól ment, lett volna az állam felé 300.000.000 Ft befizetendő társasági adója, de ő úgy döntött, hogy ebből 180.000.000 Ft-ot stadionépítésre adna. Így befizetett az államnak 120.000.000 Ft-ot, a maradékot átutalta "TAO-program" keretében a stadiont építő látványcsapat-sport egyesületnek, megkapta az igazolást és csökkentette az állam felé fizetendő adót.

Vagyis az államkasszából hiányzik az a pénz, amelyet a stadionra magáncégek összedobtak. Merthogy nem saját profitjukat, hanem az állam felé fennálló kötelezettségeiket csökkentették.

Csak a tisztánlátás végett. Nem egy "TAO-programot" csináltam végig, nem "ellenzéki huszárként" írkálok, távol álljon tőlem a politika, szimplán csak bicskanyitogató azt olvasni, hogy "TAO-program" keretében magáncégek felajánlásaiból...

[Ez nem csak a felcsúti stadionra igaz, elég tetemes mennyiségű pénz jut el társaságiadó-kedvezményes támogatásként egy-két koncentrált helyre...]


Érdemes a társasági adóról szóló törvény változásait is nyomon követni, kicsit sem feltűnő, hogy "amíg épült" a stadion, addig sokkal kedvezőbb feltételekkel lehetett felajánlani (pl. nem volt kötelező szponzoráció sem)...


Szóval érdemes utánaolvasni. És ne jobbos vagy balos blogon. Törvényben.

2014. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%

Kozpenzbol a Fradi es a Loki stadionok epulnek, azaz van bennuk allami penz is. Egyebkent ha 1-1 csapat kijut nemzetkozi porondra mint a Loki tette tobbszor is akkor az nem kis adobevetelt jelent az allamnak, azaz megterul a befektetes.

A felcsuti stadion azert szurja mindenki szemet mert tevhitben elnek azzal kapcsolatban hogy kozpenzbol es elso sorban a falunak epult.

2014. ápr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!