Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szeretnék jelentkezni a...

Szeretnék jelentkezni a honvédséghez. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Holnap szeretnék elmenni jelentkezni és azt szeretném kérdezni hogy ennek mi a pontos menete mármint oda megyek meg mondom hogy mit szeretnék és utána hogyan tovább?

Gondolom elsőnek elküldenek dokihoz de ő ott van a honvédség épületébe vagy van neki egy külön rendelője?

Anya azt mondta hogy mindenki levetkőzik meztelenre és egyenként behívják az orvoshoz?

Kicsit utána néztem a dolognak de mindenhova ilyen btks szabályokkal volt írva minden ezért úgy voltam vele hogy inkább meg kérdezem a gyiken.



2016. ápr. 20. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne kicsit olvass utána, hanem nagyon, mert sok hasznos dolog van fent a neten. Először is arra számíts, ha elmész a toborzóirodába, akor megmondod, hogy te katona szeretnél lenni. Ezután a kolléga felsorolja, hogy mik a jogi követelmények (18. életév, magyar állampolgárság, büntetlen előélet, stbstb. ), közben te bólogatsz és a szemébe nézel. Megkérdezi, hogy milyen iskolát végeztél, melyik helyőrséghez szeretnél kerülni. Kitöltet veled egy jelentkezési lapot. Vigyél minden személyes okmányt, jogosítványt, iskolai bizonyítványt, nyelvvizsgát (ha van), ezeket le is fénymásolja, amíg töltöd a lapot. Elmondja, hogy mire számíts ezek után, hogyan fog lezajlani az egészségügyi és a fizikai vizsga. Ne aggódj, nem kell levetkőznöd meztelenre, urológiai vizsgálat sem lesz. Az irodában felvilágosítanak mindenről. Légy határozott és ennyi.


Néhány hasznos olvasnivaló. Az első linken több menüpont közül válogathatsz, bogarászd át mindet.


* [link]

* [link]

* [link]

2016. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez a válasz teljesen korrekt volt. Az első linken kikeresheted, hogy milyen papírokat vigyél magaddal a jelentkezéshez. Ha ott minden rendben folyik, akkor kapsz egy időpontot (én kb 10 lehetséges dátum közül választhattam) Amikor el kell utazni Kecskemétre, ott folynak a alkalmassági vizsgálatok, és megnyugodhatsz, ahogy előttem is írva vagyon, semmiféle kellemetlen atrocitás nem fog érni. Önkéntes haderő, örülnek ha valaki jelentkezik, nincs semmi alázás, meg ilyenek. Tudom mert tavaly ősszel csináltam végig. Hajrá.
2016. ápr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!