Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha jelentkezek önkéntes...

Ha jelentkezek önkéntes katona leszek?

Figyelt kérdés

20 Éves leszek pár héten belül addig szeretnék készülni de a kérdésem az lenne hogy ha elmegyek toborzóirodába és jelentkezek katonának akkor önkéntes katona leszek vagy a későbbiekben szerződéses katona? Érettségim van jelenleg.

Illetve ezek a teljesitmények rendben vannak?

*Futás 3200m - 15perc

*Fekvőtámasz 65 - 2perc

*felülés 120 - 2 perc

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. máj. 3. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, van:

- Önkéntes tartalékos

- Szerződéses

- Hivatásos


Ha az alapkiképzésen átmész, akkor leszel szerződéses. Másképp csak hivatásos lehetnél de ahhoz katonai iskola kéne vagy rang.

2016. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. máj. 3. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ minek jelentkezel.

Lehet menni ÖMT-snek, ott 24 nap a kiképzés, vagy szerződésesnek, ott 3 hónap.


Az ÖMT-seknek megvan, hogy évente maximum mennyit dolgozhatnak (asszem 3 hónap) a seregben, a többi idejüket civil munkahelyen töltik.


A szerdzsók főállásban katonák, előre meghatározott idejű szerződéssel, aminek lejártakor lehet maradni (közös döntés alapján), vagy lehet menni mindenféle szankció nélkül (bármelyik fél döntése alapján).


A hivatásosok pedig az Altiszti Akadémiáról, és a tisztképzőről kerülnek ki, illetve van átképzés szerződésesről is.


A felméréshez az eredményeid elegendőek lesznek. A felülés nagyon jó (ez gondolom beakasztott lábbal ennyi), a fekvőtámasz rendben van, a futás is okés, de azon lehetne még javítani a jó pontért. A maximum pontszám fekvőben 72, futásban 13:40, a felülés olyan 90 körül. Ez az általános fizikai , az alakulatoknál szigorúbbak a szabályok általában (főleg a futás tud szívós lenni).

2016. máj. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
120 felülés 120 másodperc alatt? Minden tiszteletem, de előre szólok, hogy a lapockának érnie kell a talajt minden felülés után, illetve a térded meg kell érinteni a könyököddel.
2016. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit én eddig láttam legtöbb az 117 volt, szóval a 120 lehetséges minden további nélkül, természetesen beakasztott lábbal.
2016. máj. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bemész a toborzóba és jelentkezel vagy szerződésesnek, vagy önkéntes tartalékosnak, vagy elmész katonai iskolába és hivatásos leszel. A szerződéses kiképzése ma már csak 10 hetes, az önkéntesé még kevesebb, az önkéntesek 3 év alatt maximum 6 hónapig lehetnek szolgálatban, a szerződéses és hivatásos állománynak pedig rendesen ez a munkahelye. Az egyik válaszolónak: rang itthon nincs, csak rendfokozat.
2016. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
mivan molyember bírjál magaddal még mindig nekem vna feleségem meg édes cuki kis fiam és katonaságban én voka vezér te ingyenélő kispolgár molyember ki gyakszikérdéseken álmdozok a jövjéről sé anyja tartsa elh aláláig és még sosem sexölt senkivel még magával sem cink vagy tesó! fenyegesd amgad a melós embert meg hagyd békén vagy gyere élőbe bárhol! koma! :)
2017. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!