Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az önkéntes műveleti tartaléko...

Stainless kérdése:

Az önkéntes műveleti tartalékos katonákat milyen beosztásokra képzik ki?

Figyelt kérdés
Sziasztok aki volt már önkéntes műveleti tartalékos kiképzésen az leírná hogy milyen beosztásokra képzik ki őket? Értem ezt pl lövészre, harckocsizóra, műszakisra stb. Valamint leírná pár szóval hogy nagyjából mikből áll, és milyen a kiképzés? Előre is köszi. 22F

2015. febr. 21. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Az ÖMT-seket arra képzik ki, hogy a szerződésesek meg a hivatásosok röhögjenek rajtuk, meg hogy ha véletlenül háború lenne ne az értékes, valóban kiképzett katonák maradjanak a harctéren fekve.


Az a 28 nap nem ér semmit szakmailag, úgy-ahogy megtanulja kezelni az AK-t a katona, meg talán a térképről is le tud venni egy koordinátát, de semmi más. Pláne mikor ilyen nyomorult "sütögetés meg hajókázás Hende Csabával" programok vannak abban a 28 napban...


Egyébként az alapkiken mindenkit lövész alapokkal látnak el elvileg, de mégegyszer mondom, az ÖMT egy vicc. Mármint nem az ötlet, tartalékosok kellenek, de nem ilyen kiképzéssel! Még szerencse, hogy van kötelező szolgálatuk, ott fejleszteni tudják a tudást talán.


Igazából a legtöbb ÖMT-s a HMEI-nél van, mint fegyveres őr.

2015. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Van egy alapkiképzés, ami a szerződéses lerövidített változata.

Alapkiképzésen átesett ÖMT-seknek a hadi beosztási táblák szerint ajánlanak meg beosztást az alakulatoknál, illetve valamelyest figyelembe veszik az előképzettségüket is (szolgáltai járandóságban részesülőknél ez még fontosabb lenne), de ez sajnos csak nagyon korlátozottan érvényes.

Ilyen beosztásból vagy 4313 féle van, de általában adminisztratív, támogató beosztások. Itt a hivatásos/szerződéses rendszerrel szemben fordított rendfokozat és beosztás kijelölés van. Azaz a beosztáshoz kap az illető rendfokozatot, de a Hjt. és kiegészítő rendeletei is érvényesek, illetve a beosztáshoz rendelt munkaköri azonosító kódok, azaz csak akkor kaphat bizonyos rendfokozatot és beosztást ha megfelel a jogi rendelkezéseknek azaz iskolai végzettség szintje megfelel és a MAK kód szerinti nyelvvizsga, nemzetbiztonsági fokozata megvan.

2015. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat,még jöhetnek.

Amiről az első beszél az az önkéntes védelmi tartalékos, ÖVT. A 25 nap alatt azért sokat megtanulsz persze az alapokat de minden évben van 15nap továbbképzés. Én műveletis leszek, és besoroltak ö1 ö2 ö3 ö4-es fizikai és egészségi szintekbe szóval Ö4-el csaknem ülök majd egy irodában nem? :)

2015. febr. 21. 16:41
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja még annyit hogy érettségim, jogsim, közép angol nyelvvizsgám megvan, és egyetemista vagyok jelenleg, ezért is tudom ezt csak tartalékosban csinálni.
2015. febr. 21. 16:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Meg lehetne tanulni sokat, ha normális lenne a kiképzés, de mivel a kiképzők is csak röhögnek rajta, így semmit nem ér.

Hajókázás a Dunán? Komolyan? Ez belefér egy 4 hetes katonai kiképzésbe? Vicc. Még a 3 hónapos egységes alapkiképzés sem ad megfelelő alapot, nemhogy az ÖMT.


Ilyen végzettséggel inkább ne csessz ki magaddal, és gyere a tisztire, vagy nézz egy jobban fizető állást.

2015. febr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tisztire sajnos nincs meg a pontom, állást nem tudok nézni mivel még nem végeztem az egyetemmel. Mennék én szerződésesnek de egyetem mellett nem lehet.
2015. febr. 21. 18:21
 7/16 anonim ***** válasza:

egyetem után is mehetsz.

Ha jó a végzettséged még tiszti beosztást is kaphatsz.

2015. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen :) meglátjuk hogy alakul. Jöhetnek még válaszok, jól jönne egy már kiképzett tartalékos is mert van pár kérdésem még.
2015. febr. 21. 19:05
 9/16 anonim ***** válasza:
Altiszti akadémiát is érdemes lehet megfontolnod, ha mindenképpen a céghez akarsz jönni!
2015. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tervben van :) De csak csapatszolgálatból tudnék menni, mivel a nappali iskolarendszerű felvételit tavaly lekéstem már.
2015. febr. 21. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!