Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerződéses katonaként lehetek...

Szerződéses katonaként lehetek altiszt?

Figyelt kérdés
Megvolt a pályaalkalmassági,várhatóan szeptember környékén bevonulok.Tudom,hogy erről még korai beszélni,de szeretnék mindennel tisztában lenni amivel csak lehet.

2016. máj. 19. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
persze.
2016. máj. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Rendben!Köszi!Az érettségit most csinálom (jelenleg sikerrel :) ) Gondolom ez minimum...
2016. máj. 20. 18:48
 3/16 Orfeus ***** válasza:

Igen, ez a minimum, azzal lehetsz altiszt. Tiszt elméletileg csak főiskolával, egyetemmel.


Kérdés az hogy mennyi idő alatt lehetsz altiszt. Én is filózok rajta nagyon hogy bevonulok, csak hát az érettségi édes kevés, mert szerintem lassan minden katonának van. Kezdesz közkatonaként 1 évig, aztán X évente kötelezően előléptetnek, de az nagyon sok év.


Én is azon gondolkozom, hogy hogyan lehetne egy rangot és beosztást megkapni, amiből meg lehet élni, van misszió lehetőség stb. Nagyon szeretném csinálni, de egyszerűen nem lehet 100.000Ft-al mit kezdeni, és ki tudja hogy mikor leszek nagyobb beosztásba stb.

2016. máj. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen...egy 18 éves srácnak mint én,az még elég.Főleg,hogy ruháztatnak,etetnek,itatnak,elszállásolnak(majd).De az idősebbeknek ez kevés.És nekem is az lesz egy idő múlva,de egyenlőre nincs más választásom.
2016. máj. 21. 20:50
 5/16 Orfeus ***** válasza:

Azért az sem úgy van hogy ruháztatnak etetnek meg elszállásolnak.


Van legénylakás, az azért nem egy bulis albi fiatalon, kapsz valami ruhapénzt, kajáért meg ha jól tudom már Tatán is fizetni kell.


A legjobb ha van érettségi és nyelv, csak az a cink hogy aki letolja a Közszolgálatit kétszer annyit keres mint te, és kb sose fogod utolérni.


Kb olyan mint egy gyárban az operátor vs mérnök. Neked is lehet érettségid de ő szakember, és ezért sokkal jobb mint te.


Én azon csodálkozom hogy akkora a tiszti álomány mint a legénységi, ami egy vicc egyébként, mert előre meneteli lehetőség nem nagyon van, ha olyan a felettesed akkor még az a kis esély is bukott, max ha szerencséd van akkor ki tudsz menni kiküldetésre, de ki tudja az is hogy milyen időközönként van már.

2016. máj. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok én másnál jobb lenni.Nekem egy darabig még elég lesz ez az úgynevezett "alapszolgáltatás".Ezért tettem fel ezt a kérdést,hogy lehet-e lehetőségem továbbmenni,vagy senyvednem kell-e a szakaszvezetőiben.Mert ha tovább lehet menni,akkor gondolom valamivel emberségesebb lesz a helyzet.Bár gondolom egy szerződéses őrmester nem keres annyit mint egy hivatásos őrmester.De fiatal vagyok,egyedül leszek,elég lesz az nekem(egy darabig),nem?
2016. máj. 23. 00:03
 7/16 Orfeus ***** válasza:

Persze, ha spórolsz ki tudsz jönni a pénzből, főleg ha van misszió és kimész.


Én most ezt nem tudom hogy milyen kilátások vannak misszió téren.


Mert ha az se lesz, akkor én nem megyek.

2016. máj. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát úgy hallottam oda nehéz kijutni.(Nyelvvizsga,jó főnök,stb.) Viszont nekem a toborzóban azt mondták,hogy valószínűleg az alapkiképzés után egyből levisznek a határra járőrözni,és azt mondják,hogy az is elég jól fizet.
2016. máj. 25. 14:45
 9/16 Orfeus ***** válasza:

Igen, egyik ismerősöm 3 évet volt katona. Katona suli után oda ment, törzsőrmester volt szerelésnél. A kollegája aki ugyan ebben a beosztásban van, elég tré körülmények között, lennt őrzi a határt, de ilyen 300-350-es összegről beszélt.


Szóval ha lemész kopaszon akkor is 200 körül biztos kapsz szerintem.

2016. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Orfeus ***** válasza:

A 100.000-el pedig úgy számolj hogy 18-19 évesen én is azt mondtam h elég lesz, világi.


Aztán ha találsz egy lányt akkor semmire nem elég, főleg nem tervezni vele.


Én 23 vagyok, 2,5-3* ennyit keresek, kényelmes munkám van, senki nem parancsolgat. Így lehet félretenni, spórolni, stb.


Viszont van már egy kisfiam. Nem igazán lett tervezve, így a 100.000 ft nekem iszonyat kevés lenne hosszú távon. Csak az albi 80.000 rezsivel mindennel együtt.


Szóval ne centizz semmit, mert már kb mindenért kell fizetni honvédségen belül is, és gondolom elmennél néha ide oda stb.

Pont arra elég ez a 100.000 ft hogy legénylakásban laksz, 20-30-at félreteszel, és van mellette egy kis életed.


Szerintem ne ennyiből akarj spórolni, menj ki, 2 misszió és vettél egy házat, az félrerakás.

Hidd el én is régen az első 80k-s fizut remegő kézzel vettem le kb mintha gazdag lennék :D Akartam 100-at, aztán 200-at, 300-at, és sosem elég.


Így h kerestem sokat is meg keveset is tudom, hogy az a 100.000 ha családot akarsz nevetségesen kevés. Őrmesteri rangnál azt hiszem az alap netto 150.000 de mire oda érsz az sok idő.

2016. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!